TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 341.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 27.692
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 237
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 23.197
Genel

Özbek Mahallesi’nde çıkan orman yangını kısa sürede söndürüldü

Haber Cenk Özen

Özbek Mahallesi’nde çıkan orman yangını kısa sürede söndürüldü

İzmir İli Urla İlçesi Özbek Mahallesi Eğrilimin Mevkii’nde saat 12:00 civarı makilik alanda yükselen alevleri gören vatandaşlar Acil Çağrı Merkezine yangını ihbar ettiler. Olay yerine gelen itfaiye ve Orman ekiplerinin yangına müdahale etmeleri ile yangın büyümeden kısa süre içinde kontrol altına alınarak, söndürüldü. Çevredeki vatandaşlar birkaç sene önce burada bir orman yangını daha yaşandığını söylediler. Yetkililerce yangının neden çıktığı, kundaklama olup olmadığı araştırılıyor.

Geçtiğimiz günlerde; İzmir Valiliği tarafından orman yangınlarının önüne geçmek maksadıyla 1 Haziran-30 Ekim tarihleri arasında ormanlık alanlara giriş yasakladığını duyurdu. Duyuru kapsamında ormanda piknik ve mangalın yanı sıra yürüyüş yapmak da yasaklar arasında yer alıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yazarlarımızın yazdığı yazılar ile haberlerin altına yapılan yorumların hukuki sorumluğu yazıyı yazana ve yorum yapana aittir. Yazıların içeriklerden dolayı  haber sayfamız www.urlacantvradyo.com.tr ve İmtiyaz sahibi, Haber Müdürü hukuki sorumlu tutulamaz. Kamuoyuna duyurulur...

Hukuk Danışmanımız Av. Seyit Ahmet Akyüz  

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL