Genel

Otizmin farkındayız ve sizleri seviyoruz

Otizmin farkındayız ve sizleri seviyoruz

Otizmin farkındayız ve sizleri seviyoruz

Otizmin farkındayız ve sizleri seviyoruz

Farkındalık yaratarak otizmden kaynaklanan sorunlara çözümler yaratmak amacıyla, 2008 yılında Birleşmiş Milletler tarafından “Dünya Otizm Farkındalık Günü” olarak ilan edildi.

Urla Kızılay Başkanı Nurgül Saltık bu kapsamda

“Hayata Bağlan Projemizle”

Otizmli, down sendromlu, zihinsel engelli, bedensel engelli daha bir çok özel gereksinimli çocuklarımızı topluma kazandırmak aileleriyle birlikte hayata bağlamak için bütün mücadelemiz sadece belirlenmiş günlerde de değil her zaman yanların da olduğumuzu hissettirip bu Hilalin altında sevgi ve şefkatle sarıp sarmalamak.

Saltık, “Hayatın içinde, engel tanımayan, ön yargısı olmayan, paylaşımcı, eşit şartlar, dili sevgi olan daha güzel yarınlar için

“Hayata Bağlan “ın dedik. Ve bütün mücadelemiz farkındalığı artırmak yapamaz diye fırsat verilmeyen çocuklarımızı sosyal hayatın içinde tutmak. Bu güzel güne Tepekahve Çetinin yerinde çok güzel bir kahvaltıyla başlayan çocuklarımız ve aileleri çok mutlu oldular .Bizleri çok güzel  ağırlayan Çetin Tutar a Çok teşekkürler”  dedi.

Çocukları mutlu etmek için ikinci güzel etkinliği İlce jandarma Komutanı Adem Aydoğdu tarafından yapıldığını  ve bu etkinlikle güzel çocuklarımızla farkındalığın farkına varılması gerektiğini hissettirildiğini  söyleyen Nurgül Çağatay Saltık “Annelerimiz ve özel çocukları askerlerimizle birlikte içtima yaptılar ve sunulan hediyeleri almaktan mutluluk duydular. Daha sonra Türkiye Bayan Basketbol Liginde

Urla Gençlik ve GCT Düzce arasında oynanan maça davet edilen çocuklarımız ve aileleri ‘2 Nisan Otizm’ farkındalık günün de farkındalık için bir araya geldiler. Spor müdürümüz Hüseyin Solmaz’a Urla Gençlik Bayan Basketbol takımı oyuncularına, teknik ekibine, yönetimine çok teşekkür ederiz. Takımların karşılaşma öncesi sosyal sorumluluk türbünü oluşturuldu. İlk kez maça gelmenin coşkusunu yaşayan güzel çocuklarımıza maç öncesi bahçede etkinlik düzenlendi. Gerçekleşen etkinlikte Hüseyin Solmaz tarafından madalya verildi. Güzel çocuklarımız mutlu oldu”  dedi.

Bizlere bu güzel etkinlikleri yasatan Tepe Kahve Çetin Tutar ‘a Jandarma Komutanı Adem Aydoğdu, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Huseyin Solmaz’a, Urla Gençlik Spor Kulübüne,  Sosyal Sorumluluk projelerimize destek veren Mikrop Hikmet Durmuşa Psikoloğumuz Zuhal Koçkara, Kadın Kollarımıza ve Değerli Annelerimize , “Otizmin Farkındalığını” fark ettirmenin mutluluğunu yasattığımız için çok mutlu etti.

Haber Bahri Karataş

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL