Genel

O Sarı Taksilerin Nazar Boncuğu

İZMİR’İN TEK KADIN TAKSİCİSİ SEVİM KAYKAÇ, 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNDE SÜRPRİZ YAŞADI. İZMİR ŞOFÖRLER VE OTOMOBİLCİLER ESNAF ODASI BAŞKANI CELİL ANIK, KAYKAÇ’I GÖREV YAPTIĞI İZMİR OTOGAR TAKSİ DURAĞI’NDA ZİYARET ETTİ, ÇİÇEK VEREREK KUTLADI.

O Sarı Taksilerin Nazar Boncuğu

İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, İzmir’in tek kadın taksicisi Sevim Kaykaç’ı 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde yalnız bırakmadı. Anık, Kaykaç’a çiçek verdi, “Sizinle gurur duyuyoruz” diye konuştu.

İzmir’in tek kadın taksicisi Sevim Kaykaç, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde sürpriz yaşadı. İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, Kaykaç’ı görev yaptığı İzmir Otogar Taksi Durağı’nda ziyaret etti, çiçek vererek kutladı.

Aynı zamanda Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi olan Celil Anık, Sevim Kaykaç’ın İzmir taksicilerinin nazar boncuğu olduğunu söyledi. Anık, “Kendisiyle gurur duyuyoruz. Mesleğimizi başarıyla temsil ediyor, müşterilerine yaklaşımı ve trafikteki örnek davranışları nedeniyle övgü topluyor. İzmir’de daha çok kadın taksicinin olmasını istiyoruz. Bu mesleği yapmak isteyen her kadına destek olacağız” dedi.

5 yıldır direksiyon başında

Bir çocuk annesi Sevim Kaykaç da, Celil Anık’a teşekkür etti. Kaykaç, “Araba kullanmayı çok seviyordum. Şoförlük için gereken tüm belgeleri almıştım. İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık’ın kadın taksi şoförü projesi sayesinde bu işe başladım. Yaklaşık 5 yıldır taksiciyim. Başkanımız beni her zaman destekledi ve cesaretlendirdi. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde beni bir kez daha mutlu etti” diye konuştu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL