Genel

Muhtarlar hiçbir partinin arka bahçesi değildir!

Haber Merkezi

Muhtarlar hiçbir partinin arka bahçesi değildir!

Muhtarlar hiçbir partinin arka bahçesi değildir!

Bizi siyasete alet etmeyin diye deklarasyon yayınladılar

Urla’da CHP’ den Belediye Başkan Aday Adaylığı için 47 başvurunun olması nedeniyle, aday açıklanana kadar kaos devam edeceğe gözden kaçmıyor. Bu kadar çok aday adayının olması ve başvuru yapanların çoğunluğunun da ilçe dışından olması nedeniyle , Sivil Toplum Kuruluşları ( STK) Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezine ve İl Başkanlığına ‘ ithal aday’ istemiyoruz diye dilekçe verdi. Dilekçede, ‘ Urla’da yaşayan ve sorumlu olduğumuz üyelerimizin bağlı bulunduğu STK’lar, odalar ve muhtarlar olarak, karar vericileri uyarma zorunluluğu doğurmuştur’ diye belirttiler .

Urla’da bulunan 28 muhtar STK’ ların verdiği dilekçeden kendilerinin bir bilgisi olmadığını belirtip, bu konuda bir açıklama yaptı.

Urla Kamuoyuna Saygılarımızla diye başlayan basın açıklamasında, “Muhtarlık müessesi herhangi bir siyasi partinin tarafı değildir. Bazı gruplar ve sivil toplum kuruluşları siyasi parti sözcüsü gibi davranarak,Urla’da siyaseti dizayn etmeye ,muhtarları da politize etmeye çalışıyor.

Kendilerini destekleyen muhtarlar olabilir,tüm muhtarlar adına bilgimiz dışında açıklamalar yapılmasına bir çok muhtar kesinlikle karşıyız ”

Bu deklarasyona imza koyan muhtarlar; Urla’da yaşayan bütün vatandaşlarımızın inanışlarına ve dünya görüşlerine saygılı olduklarını ilanen beyan ederler.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL