TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 343.142
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 28.118
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 262
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 32.249
Siyaset Son Dakika

Muharrem İnce’nin Urlalı ‘Yoldaşı’

Muharrem İnce’nin Urlalı ‘Yoldaşı’

Muharrem İnce’nin Urlalı ‘Yoldaşı’

Muharrem İnce’nin Urlalı ‘Yoldaşı’

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 2018 yılındaki seçimlerde Cumhurbaşkanı adayı olan, şimdilerde de ‘Yeni parti kuracak’ söylentileri ile Türkiye’nin gündemine oturan Muharrem İnce’nin ‘Yol arkadaşı’nın bir Urlalı olması, hem bizim için hem de ilçemiz yaşayanları için ayrı bir gurur kaynağını oluşturuyor.

Tabii ki Kemal Özbesler’den bahsediyorum, kardeşimden…

Muharrem İnce ile 10 yıldır ‘Etle tırnak’, ‘Sır arkadaşı’, ‘Yoldaşı’ Kemal Özbesler’den…

Muharrem İnce ile Yalova, İstanbul, Ankara arasında dokudukları mekiğin, onlarca yüzlerce katını Türkiye yollarında; Edirne’den Kars’a, Sinop’tan Adana’ya kadar yoldaşlık yaparak paylaşan ikilinin, artık ‘İş ilişkisinden çok baba-oğul ilişkisiyle’ yol aldıklarını söylemek sanırım yanlış olmaz.

Eeee dile kolay, 10 yılda birlikte kat edilen bir milyon kilometre yol da bu ilişki dışındaki başka bir sıfatla sağlıklı yürümezdi sanırım…

Size Muharrem Bey ile yaşadıkları anılardan da yansıtmak isterdim ancak bu mümkün değil.

Çünkü kardeşim Kemal, mecazi anlamda hem duyma engellidir, hem görme engellidir, hem de konuşma yeteneği yoktur bu konuda!

O kadar ki; 2018 yılında Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanı olacağını, ben de herkes gibi televizyonlardan öğrenmiş, Kemal’i aradığım telefona bile ‘TV’ler ne söylüyorsa odur’ yanıtını almıştım.

Muharrem Bey de bir Urlaseverdir. Bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Bir çok kez Urlamızı ziyaret etmiş, sokaklarında dolaşmış, yerel seçim mitinglerinde de üzerine düşeni yapmış deneyimli bir siyaset adamıdır.

Ve şimdi yeniden yollara düşüyor Muharrem Bey ve Kemal Özbesler…

Bugün, Yalova’dan Ankara istikametine yola çıktılar.

Muharrem Bey, ‘Perşembe günü açıklama yapacağım’ dedi.

O’nu birazcık tanıyorsam, cumadan itibaren yine Türkiye yollarına düşecek ve elini sıkmadık, hatrını sormadığı vatandaş bırakmayacaktır.

Yolları açık olsun, kazasız, belasız, gönüllerince kat etsinler yolları…

Biliyoruz ki Muharrem Bey, deneyimli ve ‘Dost’ bir Urlalı’ya,

Kemal de siyasetin başrolündeki ‘baba’ Muharrem İnce’ye emanet…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yazarlarımızın yazdığı yazılar ile haberlerin altına yapılan yorumların hukuki sorumluğu yazıyı yazana ve yorum yapana aittir. Yazıların içeriklerden dolayı  haber sayfamız www.urlacantvradyo.com.tr ve İmtiyaz sahibi, Haber Müdürü hukuki sorumlu tutulamaz. Kamuoyuna duyurulur...

Hukuk Danışmanımız Av. Seyit Ahmet Akyüz  

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL