Son Dakika Yaşam

Mucize Elif Bebek Canlı Kurtarıldı

Elif’in dayısı Oğuz Dereli’den alınan bilgiye göre de hastanenin acil servisinde 3 yaşındaki Elif Perinçek’in su içtiği ve yemek yediği öğrenildi.

Mucize Elif Bebek Canlı Kurtarıldı

6,6 şiddetinde meydana gelen İzmir depreminde yıkılın binalardan  Bornova Doğanlar Apartmanında eskiden Urla Gediz Elektrik de Şube Müdürlüğü yapan Elektrik Mühendisi Dr.Oğuz Perinçek’in evininde bulunduğu öğrenildi.  Deprem sırasında evde eşi ve dört evladı bulunmaktaydı. Yıkılan binanın altında kalan Perinçek’in eşi Seher Perinçek ve 10 yaşında ikiz  kız çocukları Ezel ve Elzem, 6 yaşındaki erkek çocuğu Umut kurtarma ekiplerinin uzun uğraşları sonucu  göçük altından çıkarılarak, Ege Üniversitesi Hastanesinde tedavi altına alındılar. Hastaneden alınan bilgilere göre eşinin ve ikiz kız çocuklarının durumlarının iyi olduğu fakat 6 yaşındaki erkek çocuğu Umut’un hastaneye ölü olarak geldiği öğrenildi. Deprem sırasında diğer odada olan 3 yaşındaki kız çocuğu Elif’e  ulaşılamadığı kurtarma ekiplerinin tüm güçleriyle küçük kıza ulaşmaya çalıştıkları bilgisine ulaşıldı.

Urla’daki meslektaşlarından edinilen bilgiye göre; “Dr Oğuz Perinçek  Urla GDZ Elektrik de Müdürlük yaptığı dönemde özel çabasıyla Urla’nın enerji iletim ve dağıtım için yaptırdığı  çok sayıda tesisler, direkler ve trafolar bulunmaktadır. Urla’nın köylerindeki muhtarların talep ve isteklerini ivedilikle yapmaya çalışırdı. Urla’nın elektrik şebekesine yaptığı hizmetler takdirle karşılanırdı. Urla‘yı çok seven Perinçek, Urla ilçesi Kadıovacık köyünde, şehir havasının yoğun trafik ve stresinden kurtulmak için küçük bir bağ evi de yapmıştı. İşlerinden fırsat buldukça ailesiyle Kadıovacık köyüne gelen Perinçek köyde  yaşamayı çok seven biridir.”Dedi.

Son dakika – Son Dakika 

3 Yaşındaki Elif Perincek Depremden 62 saat sonra göçük altından kurtarıldı. Elif Bebek Yaşıyor…

İzmir’in Seferihisar ilçesinde meydana gelen 6.6 şiddetindeki depremde 62. saat geride kaldı. Bayraklı ilçesinde bulunan Doğanlar Apartmanı’nda iğne ile kuyu kazan arama kurtarma ekipleri Perinçek ailesinin enkaz altındaki son ferdi olan 3 yaşındaki Elif bebeğe sağ salim ulaştı. Depremin 23. saatinde enkaz altından çıkartılan Ege Üniversitesinde öğretim görevlisi olan Doç. Dr. Seher Perinçek ve 3 çocuğunun ardından içeride kalan Elif bebeğe 62 saat sonra ulaşıldı. Titizlikle ilerleyen ekipler ilk müdahaleyi olay yerinde gerçekleştirdi. Ailesinin ve çalışmalarda yer alan tüm personelin de mutluluk gözyaşları döktüğü Elif bebek, daha sonra hastaneye kaldırıldı.

Anne Seher Perinçek’e Elif’in yaşadığı haberini veren dayı Oğuz Dereli de gözyaşlarıyla duygularını paylaştı. Elif’in sağlığı yerinde olduğunu ve hiçbir zaman umudumuzu kaybetmediklerini belirten Dereli, “Kurtarmada görevli olan herkese çok teşekkür ediyoruz. İnşallah enkaz altında kalanlar da kurtulur. Hastanede olan anne ve ikizlerin sağlık durumu yerinde. Çok yakında taburcu olacaklar” dedi.

Elif’in dayısı Oğuz Dereli’den alınan bilgiye göre de hastanenin acil servisinde 3 yaşındaki Elif Perinçek’in su içtiği ve yemek yediği öğrenildi. Ayrıca Doğanlar Apartmanı’nda Elif bebekle birlikte sağ çıkartılanların sayısı 15’ yükseldi. Aynı enkazdan 14 kişinin cansız bedenine ulaşıldı. İçeride kalanların sayısının ise 3 olduğu tahmin ediliyor.

 

Mucizenin Adı  3 yaşındaki Elif Perinçek

ELİF BEBEK 65 SAAT SONRA ENKAZDAN SAĞ ÇIKARILDI (ABDULLAH ÇİBİR – HAKAN GÖNÜL – SAMET DOĞRU/İZMİR-İHA)
İzmir’de meydana gelen deprem felaketinin 65’inci saatinde 3 yaşındaki Elif bebek enkazın altından sağ çıkarıldı.
İZMİR’DE MEYDANA GELEN DEPREM FELAKETİNİN 62’İNCİ SAATİNDE 3 YAŞINDAKİ ELİF BEBEK ENKAZIN ALTINDAN SAĞ ÇIKARILDI. (SAMET DOĞRU/İZMİR-İHA)
İzmir’de meydana gelen deprem felaketinin 62’inci saatinde 3 yaşındaki Elif bebek enkazın altından sağ çıkarıldı.
İZMİR’DE MEYDANA GELEN DEPREM FELAKETİNİN 62’İNCİ SAATİNDE 3 YAŞINDAKİ ELİF BEBEK ENKAZIN ALTINDAN SAĞ ÇIKARILDI. (SAMET DOĞRU/İZMİR-İHA)
İzmir’de meydana gelen deprem felaketinin 62’inci saatinde 3 yaşındaki Elif bebek enkazın altından sağ çıkarıldı.

 

6 Yaşındaki Umut Perinçek Melek Oldu. 

                                         

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL