Genel

Menderesteki Yangın Kuşadası Körfezinde Ahmetbeyliye Sıçradı

MENDERES İLÇESİNE BAĞLI ÇİLE MAHALLESİ’NDE ÇIKAN ORMAN YANGINI KUŞADASI KÖRFEZİ’NDEKİ AHMETBEYLİ MAHALLESİ’NE KADAR ULAŞTI.

Menderesteki Yangın Kuşadası Körfezinde Ahmetbeyliye Sıçradı

İzmir’in Menderes ilçesine bağlı Çile Mahallesi’nde çıkan orman yangını Kuşadası Körfezi’ndeki Ahmetbeyli Mahallesi’ne kadar ulaştı.

Edinilen bilgiye göre, büyük korkuya neden olan ve Kuşadası’ndan da yakından izlenen yangın öğle saatlerinde Menderes’e bağlı Çile Mahallesi yakınlarındaki ormanlık alanda çıktı. Henüz belirlenemeyen bir sebepten çıkan yangın dolayısıyla bölgeye ekipler sevk edildi. Kuşadası Körfezi’ne kıyısı bulunan Ahmetbeyli Mahallesi’ne ulaşan yangın yerleşim yerlerini tehdit etmeye başlarken, ekipler alarma geçti. İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri yangına 17 arazöz, 7 helikopter, 2 yangın söndürme uçağı ile müdahale ediyor.

Rüzgarın da etkisiyle Kuşadası Körfezi’ne paralel geniş bir alana yayılan yangını kontrol altına almak için ekipler büyük çaba sarf ederken, Menderes Kaymakamlığının emirleriyle jandarma tarafından Kuşadası- Menderes karayolunun Çile- Ahmetbeyli arası çift yönlü olarak trafiğe kapatıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL