Genel Siyaset

MEHMET ATICI: YENİ TÜRKİYE’Yİ BİZLER  İNŞA EDECEĞİZ!

Haber Merkezi

MEHMET ATICI: YENİ TÜRKİYE’Yİ BİZLER  İNŞA EDECEĞİZ!

MEHMET ATICI: YENİ TÜRKİYE’Yİ BİZLER  İNŞA EDECEĞİZ!

Yerli ve Mili Parti Emeklilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Atıcı, ekonomide yaşanan sorunlara işaret ederek: Ülkemizi içinde bulunduğumuz ekonomik ve siyasi krizden çıkaracak olan bizler varız. Güçlü, refah seviyesi yüksek ve mutlu bir Türkiye’yi birlikte inşa edeceğiz” dedi.

Mehmet Atıcı derinleşen ekonomik krizin vatandaşı yoksullaştırdığını ve manevi yönden zayıflattığını söyledi. Emeklinin, işçinin, memurun, esnafın, çiftçinin zamlara karşı dayanma gücünün kalmadığını ifade eden Atıcı “Ekonomik, siyasal ve sosyal olarak çok zor günler yaşıyoruz. Markette, çarşıda, pazarda, manavda pek çok ürün ne yazık ki vatandaşımız için artık lüks oldu. Çiftçimiz üretemiyor. İşçiler, memurlar gün geçtikçe yoksullaşıyor. Müjde diyerek açıklanan maaş zammı emeklimize yetmiyor keza emeklimiz aldığı maaşla açlık sınırının altında yaşamaya zorlanıyor. Emeklimiz de, işçimiz de, memur da, esnaf da, çiftçi de mutsuz, bıkkın, yorgun. Ekonominin temelinde yandaşlar değil vatandaşlarımız olmalı. Vatandaşımızı önceleyen, bütüncül ve çok yönlü ekonomi politikaları hayata geçirilmeli. Ülkemiz bu krizden çıkacak kaynağa mutlaka sahip. Bu yüzden artık taşın altına elimizi değil yüreğimizi koymalıyız. Kendi zevklerimize yönelmemeli, önce halkı düşünmeliyiz. Unutmayalım ki insanı yaşat ki devlet yaşasın sözü bizlerin en büyük ilkesidir. Önce halk, önce vatandaş.
Bizler biliyoruz ki ülkemizi yaşadığı bu ekonomik ve siyasi krizden çıkaracak olan bizler varız. Tüm vatandaşlarımıza sesleniyorum: güçlü, refah içinde yaşayan ve mutlu bir Türkiye’yi birlikte inşa edeceğiz” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL