BELEDİYELER Genel Siyaset

“Mazbatamızı alır almaz düğmeye basacağız”

Haber Merkezi

“Mazbatamızı alır almaz düğmeye basacağız”

“Mazbatamızı alır almaz düğmeye basacağız”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Urla Belediye Başkan Adayı Selçuk Balkan, 24 Mart 2024 Pazar günü Çeşmealtı Mahallesi’nde beşinci halk buluşmasını gerçekleştirdi. Çeşmealtı için gerçekleştireceği çalışmaları anlatan Balkan, mazbatasını alır almaz düğmeye basacağını ve kaybedilen dört buçuk yılı çok çalışarak telafi edeceğini belirtti.

Düzenlenen mitinge geçmiş dönem milletvekilleri Bülent Baratalı, Türkan Miçooğulları, Musa Çam, Önceki dönem Belediye Başkanları Ertan Erdek, Sibel Uyar, Hüseyin Mutlu Akpınar da katıldı.

1 Nisan sabahından itibaren “bizim tek işimiz gücümüz Urla olacak.” diyen Selçuk Balkan, Çeşmealtı sahil düzenlemesinin önceki dönemlerde gerçekleştirildiğini fakat kayyum döneminde bozulup yeniden yapıldığına dem vurarak,  “Çeşmealtı’nı bozup yeniden yapacağınıza neden düzenlenmeye ihtiyacı olan İçmeler ’deki sahilimizi yapmadınız? İçmeler Mahallesindeki sahilimizi de yapacağız, Çeşmealtındaki sahilimizi de Avrupa standartlarında, modern aydınlatma sistemleriyle donatılmış, peyzaj ve çevre düzenlemeleriyle diğer ilçeleri imrendirecek bir sahil haline getireceğiz” dedi.

Türkiye’nin ve dünyanın en özel yerlerinden birinde yaşadıkları için çok şanslı olduklarını söyleyen Balkan, konuşmasına “İlçemiz her zaman taş ocakları, RES ve JES tehlikesi ile karşı karşıya. Güzel ilçemizi koruyarak gelecek nesillere miras bırakmak boynumuzun borcu. 

Denizli, Güvendik ve Özbek Mahallelerimiz arasında oksijen deposu olarak tabir edebileceğimiz bir hazineye sahibiz. Talana ve ranta karşı, bu bölgedeki ormanlık alanı korumak adına BURGAZ KENT ORMANI projemizi hayata geçirmek istiyoruz.” ekledi.

 

Çeşmealtındaki Pazar yerinin kışın yağmur ve rüzgardan, yazın sıcaktan vatandaşları ve pazarcıları mağdur ettiğini belirterek, Denizli Mahallesindeki beş bin metrekarelik alanda imar planı Pazar yeri olan alana alt yapı hizmetleriyle birlikte kapalı bir Pazar yeri yapacaklarını ve ayrıca tuvalet, çay ocağı, otoparkı ile daha modern bir hizmet sunacaklarını ifade etti.

“Alternatif yol ile Çeşmealtı ile devlet hastanesi arası 4 kilometreye inecek”

 

Çeşmelatı ile Urla Devlet Hastanesi arasındaki mesafeyi 4 kilometreye indireceğini belirten Selçuk Balkan “Hafta sonları Nebioğlu yokuşundan başlayıp Dörtyol ışıklarına kadar yoğun bir trafik oluşuyor. Bu trafik artık tüm mevsimlere yayıldı. Allah muhafaza Çeşmealtından bir vatandaşımız hastalansa, ağaçlı yolda bulunan eski Tekel deposundaki ambulanslar bile trafiğe çıkmakta zorlanırken hastanın vaktinde hastaneye yetişmesi çok zor. Bu yüzden alternatif bir yol oluşturmak zorundayız. İskele trafiğine girmeden, Çeşmealtı’ndan Urla Devlet Hastanesine, Bozavlu’dan yeni bir yol kazandıracağız. Böylelikle Çeşmealtı ile hastane arasını 4 kilometreye indireceğiz.” açıklamasında bulundu.

 

Sokaktaki canlara sahip çıkılması gerektiğini vurgulayan Chpli aday, Adnan Menderes Üniversitesi veterinerlik fakültesi son sınıf öğrencilerini Urla’ya davet ederek, tüm mahallelerde kısırlaştırma ve aşılama hizmeti uygulayarak kontrolsüz üremenin önüne geçeceklerini belirtti. Balkan ayrıca, var olan barınağın fiziki koşullarını da iyileştireceğini söyleyerek sahiplendirme çalışmalarına ağırlık vereceklerini, sahiplenilen hayvanların aşılanma ve sağlık kontrollerinin belediye tarafından ücretsiz olarak yapılacağını belirtti.

“CHP’nin amblemi bir sembol değil, bir yaşam felsefesidir.”

 

Selçuk Balkan konuşmasında “Partimizin 6 oklu amblemi yalnızca bir sembol değil, bir yaşam felsefesidir. Bu felsefeyi zihnimde, yüreğimde, hayatımda yaşamaktan büyük onur duyuyorum. Bu felsefenin sembolü olan 6 oklu bayrağımı dalgalandırmak benim için büyük bir şereftir. Pankartlarında kendini büyütüp, partisinin logosunu küçülterek insanları kandırmaya çalışanlara yalnızca üzülüyoruz.

Tek adamlığa duydukları özentiden mi yoksa partilerinden duydukları utançla mı bunu yapıyorlar bilmiyoruz ama İzmir halkının aklıyla oynayamayacaklarını seçimde bir kez daha görecekler. Sizin kurnaz planlarınız, manipülatif oyunlarınız, göstermelik çağdaş ve modern tavrınız İzmir’de hiçbir zaman işe yaramadı, bundan sonra da yaramayacak. Bunu hala anlayamadınız mı?” sözlerine de yer verdi.

 

1 Nisan sabahında güneşin Urla’dan bir başka doğacağını söyleyen Balkan, güzel günler göreceğiz güneşli günler sözleriyle konuşmasına son verdi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL