Genel

Manisa Cbü İle Salihli Osb Arasında Sanayi İşbirliği

MANİSA CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ (MCBÜ) İLE SALİHLİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ İŞBİRLİĞİNDE FİRMALARA YÖNELİK TEKNOLOJİK ANLAMDA KALİTE YÖNETİMİ, ÜRETİM VE VERİMLİLİK KONULARINDA EĞİTİM PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLECEK. KONUYLA İLGİLİ OLARAK SALİHLİ BELEDİYE BAŞKANI VE AYNI ZAMANDA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI ZEKİ KAYDA’YI ZİYARET EDEN MANİSA CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ (MCBÜ) REKTÖRÜ PROF. DR. AHMET ATAÇ, ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞBİRLİĞİ PROGRAMI HAKKINDA BİLGİLER VERDİ.

Manisa Cbü İle Salihli Osb Arasında Sanayi İşbirliği

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) ile Salihli Organize Sanayi Bölgesi işbirliğinde firmalara yönelik teknolojik anlamda kalite yönetimi, üretim ve verimlilik konularında eğitim programı gerçekleştirilecek.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) ile Salihli Organize Sanayi Bölgesinin yapacağı işbirliği dolayısıyla Salihli Belediye Başkanı ve aynı zamanda Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kayda’yı ziyaret eden Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç, üniversite-sanayi işbirliği programı hakkında bilgiler verdi.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç, Rektör Danışmanları Doç. Dr. Bora Canbula ve Nihat Akyol, Salihli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahmut Karğın, Salihli Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Cihangir Alaca ile birlikte Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda’yı makamında ziyaret etti. Üniversite-sanayi işbirliği programını Manisa OSB’de başarıyla uyguladıklarını anlatan Rektör Ataç, “Salihli OSB, bulunduğu konum itibariyle yatırımcılardan ve firmalardan yoğun talep alıyor. Aynı uygulamayı, Üniversitemiz ve Salihli OSB işbirliğinde sanayicilerimize ve firmalarımıza yönelik olarak teknolojik yenilikler, kalite yönetimi, üretim ve verimlilik konularında vermek istiyoruz” dedi.

Ziyaretlerinden dolayı Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç ile heyetine teşekkür eden Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, son yıllarda yaptıkları yatırımlarla Salihli OSB’nin bölgenin sanayi merkezlerinden birisi haline geldiğini söyledi. OSB 2. Etapta 30 firmaya yer tahsisi yaptıklarını belirten Başkan Kayda, “OSB’de pek çok sektörde üretim yapılmaktadır. Tüm yatırımlarıyla güçlenen Salihli OSB, bölgenin cazibe merkezi oldu. İşsizlerin de umudu olan Salihli OSB, Ocak 2020 itibari ile en yüksek istihdam sayısına ulaşmıştır. Faaliyet gösteren firmalarımızda toplam 3 bin 829 kişi istihdam edilmektedir” dedi. OSB’deki doğalgaz çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini ve doğalgazın OSB’ye ekonomik anlamda değer katacağını vurgulayan Başkan Kayda, “Şuan 1.Etap ve 2.Etaptaki inşaatı devam eden firmalarımızın üretime geçmesiyle birlikte, hem Salihli OSB’deki üretim artacak, hem de istihdam sayısı 10 binlere ulaşacaktır” diye konuştu.

Ziyarete, Belediye Başkan Yardımcıları Metin Durmaz, Mahmut Süreyya Karaoğlu ve İbrahim Karaca ile Başkan Danışmanı Nuri Kaya da eşlik etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL