TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 204.637
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 11.472
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 236
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 38.814
Genel Yaşam

Kuşadasında 10 Ayda 10 Bin 350 Metrekare Yeni Yeşil Alan Oluşturuldu

KUŞADASI’NDA 10 AYDA 10 BİN 350 METREKARE YENİ YEŞİL ALAN OLUŞTURULDU

Kuşadasında 10 Ayda 10 Bin 350 Metrekare Yeni Yeşil Alan Oluşturuldu

Kuşadası Belediyesi, ilçeye yeni park alanları kazandırmak amacıyla gerçekleştirdiği çalışmalara devam ediyor. Son 2 ay içerisinde 2 yeni parkın yapımını tamamlayan Kuşadası Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri 2 parkın yenileme çalışmalarını ise aralıksız sürdürüyor.

“Daha Yeşil Bir Kuşadası” hedefiyle çalışmalarını sürdüren Kuşadası Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, son 10 ay içerisinde 23 mahallede toplam 10 bin 350 metrekarelik alan üzerine yapımını tamamladığı 6 yeni park ile dikkat çekiyor. Kentleşme ile birlikte artan yeşil alan ihtiyacını gidermek için projelendirme çalışmalarını tamamladığı parkların yapımını kısa sürede bitirerek hizmete açan Kuşadası Belediyesi’nin ilçeye yeşil alan kazandırmaya yönelik çalışmaları vatandaşlar tarafından büyük bir memnuniyetle karşılanıyor.

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Kuşadası’nı daha yeşil bir kent haline getirmeyi hedeflediklerinin altını çizerek “İnsana, doğaya ve tüm canlılara saygılı bir belediyecilik anlayışıyla hayata geçirdiğimiz yeşil alan ve park projelerimizle çocuklarımızın keyifli zaman geçirecekleri, vatandaşlarımızın ise dinleneceği, spor yapacağı parklarımızı hizmete açmaya devam ediyoruz. Şu an 23 mahallemizde toplam 126 park alanımız mevcut. Bu parklardan 60 tanesinde açık hava spor alanları var. Parklarla spor aletlerinin bakım ve onarımları tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk” dedi.

“Kuşadası’nın simge isimleri yeşil alanlarda yaşatılıyor”

Kuşadası Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Kuşadası’nın simge isimlerinin verildiği park alanlarında bakım ve onarım çalışmalarını sezon öncesi tamamlamayı hedefliyor. Şevki Hasırcı Meydanı’nda bulunan Salih Killi Parkı’nda başlatılan yenileme çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Yetkililer uzun yıllardır bakımsız kalan parkta gerçekleştirilen çalışmaların 15 gün içerisinde tamamlanacağını belirtti. Yenilenen Salih Killi Parkı’nın içerisinde oturma grupları, aydınlatma sistemi, otomatik sulama sistemi ve vatandaşların dinlenip çay, kahve içebilecekleri bir büfe yer alacak. Ayrıca Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından park alanı içerisinde özgün bir peyzaj çalışması uygulanacak.

“Gürhan İnan parkı yenileniyor”

Kuşadası Belediyesi, Türkmen Mahallesi 50. Yıl Caddesi üzerinde yer alan Gürhan İnan Parkı’nda yenileme çalışmalarına başladı. Türkmen Mahallesi’nde Aydın Büyükşehir Belediyesi ile Kuşadası Belediyesi iş birliğinde geçekleşen alt yapı ve üstü yapı işlerine ek olarak planlanan park yenilme çalışmasının Nisan ayı ortasına kadar tamamlanması hedefleniyor. Zemin düzenleme ve hafriyat çalışmaları devam eden parkta kauçuk zemin üzerine kurulacak çocuk oyun grubu, oturma grupları, otomatik sulama sistemi, aydınlatma sistemi ve yeşil alan yer alacak.

“246 bin 480 metrekare yeşil alan temizlendi”

Kuşadası Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü park yenileme çalışmalarının yanı sıra kente yeni yeşil alanlar kazandırmak için de çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında Camikebir Mahallesi, Kemal Arıkan Caddesi üzerinde bulunan 250 metre karelik boş alan yeşillendirildi. Peyzaj çalışması da uygulanan alanın içerisine vatandaşların çay, kahve içebilecekleri özel tasarım bir büfe yerleştirildi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından ayrıca, 10 ay içerisine 246 bin 480 metrekare yeşil alanda ot temizliği yapılarak 758 yeni ağaç dikildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlkeli Tarafsız Dürüst Habercilik Anlayışı
Firmamıza ait olan www.urlacantvradyo.com’un yayınlarında, hukuka, yasaya, telif haklarınıza ve kişilik haklarınıza saygılı bir biçimde yayın yapmayı amaç edinmiş olup, 5651 sayılı yasa gereği “içerik sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir. Bu sebepten yayın organları tarafından yayınlanan haberleri okurlarımıza aktarmaya çalışmakta olduğumuzdan hukuka aykırı görülen içerikleri kontrol etme yükümlülüğümüz yoktur. Sitemiz “uyar ve kaldır” prensibi ile işlem yaptığından, herhangi bir haber ile kişiliğinize, şirketinize, telif haklarınıza, eserlerinize veya yasal haklarınızın çiğnendiğini düşünen hak sahipleri urlacantvradyo@gmail.com üzerinden bize ulaşabilirler. Talep ve şikayetler avukatımız tarafından incelenecek ve ihlal olması durumunda gerekli içerikler kaldırılacaktır. Yazarlarımızın yazdığı yazılar ile haberlerin altına yapılan yorumların hukuki sorumluğu yazıyı yazana ve yorum yapana aittir. Yazıların içeriklerden dolayı  haber sayfamız www.urlacantvradyo.com.tr ve İmtiyaz sahibi, Haber Müdürü hukuki sorumlu tutulamaz. Kamuoyuna duyurulur... Hukuk Danışmanımız Av. Seyit Ahmet Akyüz  

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL