Genel Köşe Yazıları

Kültabağındaki prezervatif kimin?

Bahri Karataş Yazdı…

Kültabağındaki prezervatif kimin?

Adliyedeki anılarımı yazmaya devam ediyorum. Dile kolay, 30 yıla yakın her gün gidip geldiğiniz bir yerde, anılar ölene kadar bilmez. Eski adliye Konak SGK’ya ait binanın A,B ve C bloklarında faaliyet gösteriyordu.

 

A ve B bloklarında Cumhuriyet Başsavcılığı, ağır ve asliye ceza, C blokta ise asliye, sulh, icra, idare ve vergi mahkemeleri bulunuyordu.

 

Duruşma listeleri mahkemelerin duruşma salonu girişinde yer alıyordu. C blokta boşanma davalarının görüldüğü mahkemelerin listelerini tek tek inceliyordum. Bir mahkemenin duruşma salonu girişinde güzel ve alımlı bir kadını gördüm. Artistlere taş çıkartır güzellikteydi.

 

Mübaşir, taraflar içeri aldı. Bende bu alımlı bayanın davasını merak ettim. Salona girdim. Hâkim,  mübaşire herkes burada gazeteci de var, kapıyı kapat içeri kimse girmesinden dedi. Bende taraftarın fotoğraflarını çekmeye başladım.

 

Duruşma başladı. Damadın annesi, evde kül tablasında kullanılmış bir prezervatif bulmuş. Karın seni başkasıyla aldatıyor, bu kadını boşa demiş. Alımlı gelin, kocasına bunun kendisiyle bir ilgisinin olmadığını söylemesine rağmen eşi onu dinlememiş. Adliyenin yolunu tutmuş.

 

Güzel gelin duruşma da, evinde bulunan prezervatifin kendisiyle bir ilgisinin olmadığını, ağabeyinin bir gün evinde misafirler ettiğini, onun kullanmış olabileceğini söyledi.

Eşini sevdiğini ve boşanmak istemediğini söyledi. Âmâ kimseyi buna inandıramadı. Kaynana kafasına takmış bir kere. Oğlunu bu gelinden kurtarmaya.

 

Hâkim, her iki tarafı ve tanıkları dinledi. Çifti boşadı. Gelin duruşma salonunda gözyaşları ile çıkıp, adliyede ayrıldı. Bir yuva, kaynananın hüsnü kuruntusu yüzünden ayrılıkla bitti. Belki kayınvalide, gelininin kendisinden daha güzel olduğu için, prezervatif yalanını uydurmuş olabilir mi acaba!

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL