Genel Son Dakika

Kulada 436 Esnaf Ve Sanatkar, Kira Desteklemelerinden Faydalanabilecek

KULA ESNAF VE SANATKARLAR ODASI BAŞKANI AYTEKİN ŞADAN, COVİD-19 SALGININDAN ETKİLENEN ESNAFLARA YAPILACAK YARDIMLAR İLE İLGİLİ YENİ BİR TALEPTE BULUNDU. KULA’DA 436 ÜYENİN BAŞVURU YAPMA ŞARTI TAŞIDIĞINI BELİRTEN BAŞKAN ŞADAN, ESNAFLARA KİRA YARDIMININ YANINDA ELEKTRİK, SU, TELEFON, DOĞALGAZ VE BENZERİ FATURALARIN DA KARŞILANMASINI TALEP ETTİ.

Kulada 436 Esnaf Ve Sanatkar, Kira Desteklemelerinden Faydalanabilecek

Kula Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Aytekin Şadan, korona virüs salgınından ekonomik olarak etkilenen esnafa elektrik, su, telefon, doğalgaz ve benzeri fatura yardımı yapılmasını talep etti.

Korona virüs salgını nedeniyle esnafa yapılacak olan desteklemelerle ilgili çalışma yürüten Kula Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Aytekin Şadan, esnaf için yeni taleplerde de bulundu. Başkan Şadan, esnafların elektrik, su, telefon, doğalgaz gibi giderlerinin de karşılanmasını talep etti.

Korona virüs salgınından etkilenen meslek dallarının belirlenme aşamalarının tamamlandığını dile getiren Şadan, “Mart ayından bu yana mücadele ettiğimiz korona virüs salgını, maalesef ki esnaflarımız üzerinde kalıcı yaralar da bırakıyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamaları ile salgın hastalıktan etkilenen esnaflarımıza, destek ödemeleri de önümüzdeki ay başlayacak. Yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde Kula’da odamıza kayıtlı 436 üyemiz, bu desteklemelerden yaararlanabilmek için başvuru şartı taşıyor. Bu başvurular başlamadan önce, ilgili genelgeye ve desteklenecek ekonomik faaliyetlere, 47.78.04 ve 56.10.21 nace kodlu hediyelik eşya üretici ve satıcıları ile tost satışı yapan işletmelerin de eklenmesini, ayrıca bunun yanında esnaf ve sanatkarların elektrik, su, telefon, doğalgaz gibi giderlerinin de karşılanması talebimizi, yazılı olarak Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ilettik. Bu talebimiz ile ilçemizdeki esnaf ve sanatkarlarımızın ana giderlerinin ve özellikle ilçemizde çok sayıda bulunan tost işletmesi ile hediyelik eşya işletmelerinin de bu desteklenecek faaliyetlere eklenmesini talep ediyoruz. İnşallah bu süreci de en kısa sürede atlatır, sağlıklı günlerimize bir an önce kavuşuruz” dedi.

KULA ESNAF VE SANATKARLAR ODASI BAŞKANI AYTEKİN ŞADAN, COVİD-19 SALGININDAN ETKİLENEN ESNAFLARA YAPILACAK YARDIMLAR İLE İLGİLİ YENİ BİR TALEPTE BULUNDU. KULA’DA 436 ÜYENİN BAŞVURU YAPMA ŞARTI TAŞIDIĞINI BELİRTEN BAŞKAN ŞADAN, ESNAFLARA KİRA YARDIMININ YANINDA ELEKTRİK, SU, TELEFON, DOĞALGAZ VE BENZERİ FATURALARIN DA KARŞILANMASINI TALEP ETTİ. (HASAN YİĞEN/MANİSA-İHA)
Kula Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Aytekin Şadan, korona virüs salgınından ekonomik olarak etkilenen esnafa elektrik, su, telefon, doğalgaz ve benzeri fatura yardımı yapılmasını talep etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yazarlarımızın yazdığı yazılar ile haberlerin altına yapılan yorumların hukuki sorumluğu yazıyı yazana ve yorum yapana aittir. Yazıların içeriklerden dolayı  haber sayfamız www.urlacantvradyo.com.tr ve İmtiyaz sahibi, Haber Müdürü hukuki sorumlu tutulamaz. Kamuoyuna duyurulur...

Hukuk Danışmanımız Av. Seyit Ahmet Akyüz  

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL