Genel Sağlık

KOŞAR ADIM LÖSEV GÖNÜLLÜLERİ, MARATON İZMİR’DE EĞİTİM İÇİN KOŞTU 

Haber Merkezi

KOŞAR ADIM LÖSEV GÖNÜLLÜLERİ, MARATON İZMİR’DE EĞİTİM İÇİN KOŞTU 

KOŞAR ADIM LÖSEV GÖNÜLLÜLERİ, MARATON İZMİR’DE EĞİTİM İÇİN KOŞTU 

Koşar Adım LÖSEV Gönüllüleri, Lösemili Çocuklar için umutsuzluğa karşı meydan okuyor. Her yıl  heyecanı daha da artırarak Lösemili Çocukların eğitim masrafları için koşan gönüllüler, sağlıklı  yaşama dikkat çekerken Lösemili Çocukların eğitim masrafları için bağış topladı. 

LÖSEV Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı’nın gönüllüleri maratonlarda farkındalık yaratmak  ve Lösemili Çocuklara bağış toplamak için Koşar Adım LÖSEV Takımı oluşturdu. Gönüllüler bu yıl  21 Nisan Pazar günü düzenlenen Maraton İzmir’de, Lösemi ve Kanser tedavisi gören çocuklara  umut olmak için koştu. Her yıl farklı maratonlarda gönüllüler hem sağlıklı yaşama dikkat çekiyor  hem de lösemi ve kanserle mücadele eden miniklerin hayatına dokunuyor. 

Yaşıtları okullarda eğitim alıp spor ve sanatla buluşup sosyal ve kültürel anlamda gelişirken,  Lösemi ve Kanser tedavisi gören minikler ise hastane odalarında, kapalı kapılar ardında hastalıkla  mücadele ediyor. 

LÖSEV, hiçbir çocuğun eğitim hakkından mahrum kalmaması için eğitim konusunda projeler  üretiyor. ‘Canım Kardeşim Ders Evleri’ projesiyle Türkiye’deki Lösemi ve Kanser ile mücadele  eden ve eğitime ulaşamayan çocukları etütlerle desteklerken okul müfredatına uygun dersler  veriyor. LSV Eğitim Kurumları ile de kolej statüsünde eğitimlerle dezavantajlı çocukları hayata  hazırlıyor. 

Maratona katılan gönüllüler, Lösemi ve Kanser tedavisi gören çocukların moral ve motivasyonunu  yükseltmenin, hayata kaldıkları yerden devam etmelerinde güç ve destek vermenin mutluluğunu  yaşıyor. 

Sen de Koşar Adım LÖSEV Takımında Yer Alabilirsin 

Türkiye’de düzenlenen birçok sportif organizasyonun içinde gönüllüleri ile yer alan LÖSEV,  Türkiye’nin her noktasından tüm gönüllülerini Koşar Adım LÖSEV platformunda yer almaya  çağırıyor. “Sen de Koşar Adım LÖSEV Takımında yer alabilirsin” diyen LÖSEV, başvuru linkinden  tüm katılımcıların kendi adıyla veya şirket olarak, online bağış kampanyaları başlatarak, lösemili  çocukların eğitimlerine destek olabileceklerini duyurdu. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL