TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 342.145
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 26.145
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 193
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 19.199
Genel

Kırkağaçta 149 Yıllık Tarihi Ev Kütüphane Oldu

MANİSA’NIN KIRKAĞAÇ İLÇESİNDE 2013 YILINDA DÖNEMİN KAYMAKAMI ALİ SIRMALI’NIN GİRİŞİMLERİ İLE RESTORASYON ÇALIŞMALARINA BAŞLANAN FAKAT ZAMAN ZAMAN YAŞANILAN AKSİLİKLER NEDENİYLE RESTORASYONU YAKLAŞIK 8 YIL SONRA BİTEN 149 YILLIK TARİHİ RUM EVİ, KIRKAĞAÇ İLÇE KÜTÜPHANESİ OLARAK HİZMETE AÇILDI.

Kırkağaçta 149 Yıllık Tarihi Ev Kütüphane Oldu

Manisa’nın Kırkağaç ilçesinde 2013 yılında dönemin Kaymakamı Ali Sırmalı’nın girişimleri ile restorasyon çalışmalarına başlanan fakat zaman zaman yaşanılan aksilikler nedeniyle restorasyonu yaklaşık 8 yıl sonra biten 149 yıllık tarihi Rum evi, Kırkağaç İlçe Kütüphanesi olarak hizmete açıldı.

1873 tarihinde yapılan eski Kavun Heykeli Yolu üzerindeki 56 Sokakta bulunan ve kendine has mimarisiyle dikkat çeken tarihi Rum evi, orijinal dokusuna uygun bir şekilde büyük bir titizlikle restore edildi.

Birbirinden güzel odaları olan tarihi Rum evi bundan böyle Kırkağaç İlçe Halk Kütüphanesi olarak hizmet verecek.

Yeni yerine taşınan Kırkağaç İlçe Halk Kütüphanesini ziyaret eden Kırkağaç Kaymakamı Murat Büyükköse ve Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz, Kütüphane Müdür Vekili Mehmet Doruklu’dan bilgi alarak kütüphanenin ilçeye hayırlı olmasını temenni etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yazarlarımızın yazdığı yazılar ile haberlerin altına yapılan yorumların hukuki sorumluğu yazıyı yazana ve yorum yapana aittir. Yazıların içeriklerden dolayı  haber sayfamız www.urlacantvradyo.com.tr ve İmtiyaz sahibi, Haber Müdürü hukuki sorumlu tutulamaz. Kamuoyuna duyurulur...

Hukuk Danışmanımız Av. Seyit Ahmet Akyüz  

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL