TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 204.637
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 11.472
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 236
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 38.814
Genel

Kazandığı Parayı Yıkamadan Kullanmıyor

MANİSA’DA ÇAY OCAĞI İŞLETMECİLİĞİ YAPAN KADIN ESNAF, 10 YILDIR KAZANDIĞI TÜM KAĞIT VE DEMİR PARALARI VİRÜS VE HASTALIKLARA KARŞI ÇAMAŞIR SUYUNA BATIRARAK DEZENFEKTE EDİYOR.

Kazandığı Parayı Yıkamadan Kullanmıyor

Manisa’da çay ocağı işletmeciliği yapan kadın esnaf, 10 yıldır kazandığı tüm kağıt ve demir paraları virüs ve hastalıklara karşı çamaşır suyuna batırarak dezenfekte ediyor.

Manisa’nın Şehzadeler ilçesinde 10 yıldır çay ocağı işletmeciliği yapan Nafiye Anka, virüs ve hastalıklara karşı bir çözüm buldu. Gün içerisinde elden ele dolaşan paralardan virüs ve hastalıkların yayılma riskinin çok yüksek olduğunu söyleyen Anka, iş yerine gelen müşterilerinden aldığı paraları, içerisinde çamaşır suyu ve bulaşık deterjanı olan su dolu kovada dezenfekte ediyor. Yıkanmamış hiçbir paraya temas etmeyen işletmeci kadın, hem kendisinin hem de müşterilerinin sağlığını koruyor.

Korona virüs (Covid-19) salgınına karşı da tedbirler aldığını dile getiren Nafiye Anka, pandemi süreci sonrası markaları da aynı şekilde dezenfekte ettiğini söyledi. Paraları çitilemediğinden dolayı banknotların asla zarar görmediğini kaydeden Anka, “Paraları 10 senedir yıkıyorum fakat korona virüs pandemi sürecinden sonra daha da özen göstererek markaları dahi yıkamaya başladım. Bu paraları yıkamaya başladıktan sonra eşim dahil hastalanıp hastaneye gittiğimi hatırlamıyorum. Grip dahi olmadım. Paraları çitilemeden bir kovanın içerisine su, çamaşır suyu ve birazda bulaşık deterjanı atıyorum. Gelen tüm para, bozuk para ve markaları bir saat su da bekletiyorum. Çok beklettiğimiz zaman demir paralar oksitlenme yapıyor. Buna dikkat ediyorum. Bilmeyen müşterilerim şaşırıyor ama genellikle memnun olanlar ve sevinenler var. Verdiğim parayı koklayıp çok güzel kokuyor diyenler var. Markete giden müşterilerim oradan bozuk para almak istemiyoruz diyerek, buraya paralarını bozdurmaya geliyorlar. Dediğimiz gibi 10 yıldır hiç grip olmadım. 10 senedir çay ocağı işletiyorum. 10 senedir de bu parayı yıkıyorum. Parayla temas etmediğimiz için bize bulaşan bir virüs ya da mikrop yok” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlkeli Tarafsız Dürüst Habercilik Anlayışı
Firmamıza ait olan www.urlacantvradyo.com’un yayınlarında, hukuka, yasaya, telif haklarınıza ve kişilik haklarınıza saygılı bir biçimde yayın yapmayı amaç edinmiş olup, 5651 sayılı yasa gereği “içerik sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir. Bu sebepten yayın organları tarafından yayınlanan haberleri okurlarımıza aktarmaya çalışmakta olduğumuzdan hukuka aykırı görülen içerikleri kontrol etme yükümlülüğümüz yoktur. Sitemiz “uyar ve kaldır” prensibi ile işlem yaptığından, herhangi bir haber ile kişiliğinize, şirketinize, telif haklarınıza, eserlerinize veya yasal haklarınızın çiğnendiğini düşünen hak sahipleri urlacantvradyo@gmail.com üzerinden bize ulaşabilirler. Talep ve şikayetler avukatımız tarafından incelenecek ve ihlal olması durumunda gerekli içerikler kaldırılacaktır. Yazarlarımızın yazdığı yazılar ile haberlerin altına yapılan yorumların hukuki sorumluğu yazıyı yazana ve yorum yapana aittir. Yazıların içeriklerden dolayı  haber sayfamız www.urlacantvradyo.com.tr ve İmtiyaz sahibi, Haber Müdürü hukuki sorumlu tutulamaz. Kamuoyuna duyurulur... Hukuk Danışmanımız Av. Seyit Ahmet Akyüz  

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL