TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
 • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 221.052
 • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.294
 • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 51
 • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.093
Genel Köşe Yazıları

KAYYIM/BAŞKAN

Önder Şengüler Yazdı…

KAYYIM/BAŞKAN

Değerli Okurlarım yazıma başlamadan önce yazılarıma gösterdiğiniz ilgilen dolayı sizlere teşekkür ederim. Ben profesyonel bir gazeteci değilim ancak yazı yazmamı isteyen kişi sayısı fazla olunca onları kırmamak adına amatörce sizlere bir kaç satır yazmaya çalışıyorum. Bu işi profesyonelce yapanlara da saygılarımı sunuyorum.

Arkadaşlar Urla Belediyesi’nde son bir kaç aydır ciddi bir hava değişimi var. Eski Başkan’ın tutuklanması olayında ki şaşkınlığı yeni yeni atlatıyor Belediyemiz. Ciddi ve hummalı bir çalışma içinde olan Belediyemiz ’in tüm birimleri uyumlu bir şekilde çalışmaya başladı. Tabi ki eskiden kalma bir kaç bürokratın bu hummalı ve profesyonel çalışmalar karşısında çok göze battığı ve cidden işe yaramadıkları da bu süreçte daha bir belirgin oldu. Neyse konumuza dönecek olursak Değerli Kaymakamımız Murtaza Dayanç Beyefendi öncülüğünde hayal diye adlandıracağımız işlerin altyapısı, proje çalışmaları başladı. Kısaca sizlere başlıklar halinde bu projelerden bahsetmek isterim öncelikle;

– Yeni Belediye Hizmet Binası İnşaatı yakında başlayacak arkadaşlar. Şuan Mimari proje detayları hazırlanıyor. Mevcut Belediye Binamız gerçekten Urla’ya yakışmıyordu. Bu kadar yıl nasıl bu binada çalışılmış doğrusu bende şaşırdım. Yeni hizmet binası inşaatı yakında.

– Yeni kent meydanı projesinin mimari çalışmaları bitti. İhale ve inşaat hazırlıkları son sürat devam ediyor.  Belediye binası arkasında şuan açık otopark olarak kullanılan alanda yeraltı otoparkları ve üstünde alışveriş noktaları ve yeni bir meydan projesi olarak kısa sürede hayata geçecek. Meydan projesi Urla’ya hayırlı olsun.

 

– Urla’nın Tarihini öğreneceğimiz Kent Arşivi ve Tarihi Binası projesi yakın zamanda hayata geçiyor. Urla’nın tarihi belleği olacak bu bina için çalışmalar başladı yakında Faaliyete geçecek. Urla’mıza hayırlı olsun.

 

– Malgaca ahh malgaca benim için ciddi önem arz eden bir yerdir malgaca. Ben hep derim ki malgaca’da olmak Urla’nın kalbinde olmaktır. Malgaca’nın üstü kapatılıyor, tüm yolları elden geçiriliyor, dükkânların ön görünümü tek tip bir düzene kavuşuyor. Tarihi malgaca gerçek yüzüyle karşımıza çıkıyor. Yeni Malgaca Urla’mıza hayırlı olsun.

– E-İMAR işte Urla’mızın yıllardır kanayan yarasıydı imar müdürlüğünün Evrak takibi ve tüm işlemleri artık bilgisayar ortamından uzaktan takip edilecek. E İmar projesi Urla’mıza hayırlı olsun.

Sizlere bir kaç önemli projeden bahsettim ve devamı da gelecek gibi duruyor arkadaşlar. İşte bizlerin beklediği Belediyecilik bu, hizmet anlayışı bu arkadaşlar. Farkında mısınız tartışma yok , kavga yok , buranın KRALI benim diyen bir belediye başkanı yok , koridorlarda elinde dosya ile koşturan takipçiler yok , rant yok , talan yok yok ta yok arkadaşlar. Peki ne var? Çalışan personelde huzur güven, Belediye’de kurumsal bir hava, saat gibi çalışan bir Özel Kalem müdürlüğü ve HİZMET VAR ARKADAŞLAR HİZMET VAR.

 

Özel Kalem Müdürlüğü demişken bu birime ayrı bir paragraf açmak istiyorum. Göreve başlayalı henüz bir ay olan Özel Kalem Müdürü Sayın Yunus Değer Beyefendi muhteşem bir performans sergiliyor. Kişi ayrımı yapmadan , hiç bir siyasi parti ayrımı yapmadan , hiç bir stk ayırımı yapmadan 24 saat boyunca her soruna anında müdahale ediyor. Urla’da yaşayan herkes çok kolay iletişime geçiyor ve sorunları anlık çözüme kavuşuyor. Bu konu da tarafıma iletilen ciddi memnuniyet duyumlarım var. İşte kurumsal yapı dediğimiz de bu zaten. Kişi bir sorun için Kaymakam Bey’e gitmeden Belediye binasına gidiyor ve tüm işlemlerini yaptırıp çıkıyor. Doğrusu Urla Belediyesinin bu durumuna bende şaşırıyorum ama büyük bir keyifle de takip ediyorum. Çünkü insanlar Belediye’den yüzleri gülerek çıkıyorlar. Hakk’a hizmet Halka hizmet düsturu da budur işte.

 

Biz yıllardır bunu istedik. Dedik ki Urla gibi kıymetli bir Belediyenin borç batağında değil hizmet atağında olması lazım. Urla isminin marka değeri ile Belediye değeri arasında en az 20 yıllık bir fark vardı. Bu açığı Sayın Murtaza Bey ve ekibi ile kapatacak inşallah Urla’mız. Belediye’nin borcunun kalmadığı hatta kasasında ciddi bir nakit varlığı olduğu bilgisine sahibiz. Nereden nereye arkadaşlar hatırlar mısınız? Belediye makam aracına haciz memurları el koymuştu. Şimdi ise Belediye Binası yapılıyor. İşte hizmet bu arkadaşlar. Tüm bunları görünce de kendi kendime dedim ki; BAŞKAN MI? KAYYIM MI?

Cevap siz değerli okuyucularımızın…

 

Hepinize sevgi saygı ve hürmetlerimi sunarım, kalın sağlıcakla…

 

 

URLA KAYMAKAMI VE BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ MURTAZA DAYANÇ HALKI DİNLERKEN

 

 

 

YORUMLAR (4)

Yazarlarımızın yazdığı yazılar ile haberlerin altına yapılan yorumların hukuki sorumluğu yazıyı yazana ve yorum yapana aittir. Yazıların içeriklerden dolayı  haber sayfamız www.urlacantvradyo.com.tr ve İmtiyaz sahibi, Haber Müdürü hukuki sorumlu tutulamaz. Kamuoyuna duyurulur...

Hukuk Danışmanımız Av. Seyit Ahmet Akyüz  

 1. Gülsün Mutaf diyorki:

  Atatürk mahallesi her akşam lağım kokusu teneffüs ediyor. Belediye konuyla hiç ilgilenmiyor. Bu mudur hizmet.

  • cenk özen diyorki:

   gülsüm hanım hangi sokak bir de 0 549 659 35 35 buradan bize ulaşabilirsiniz. sağlıkla kalın

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL