Genel

Kask takın, takmayanları uyarın, hayat kurtarın

Haber Merkezi

Kask takın, takmayanları uyarın, hayat kurtarın

Kask takın, takmayanları uyarın, hayat kurtarın

Polis, trafiğe çıkan, kask takma zorunluluğu olan, tüm motorlu, motorsuz, elektrikli araç sürücü ve yolcuları için denetimleri ilçe genelinde arttırdı. Urla ilçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler kanun ve yönetmeliklere uymayan sürücü ile yolcuların gözünün yaşına bakmıyor.

Urla ilçe Emniyet Müdürlüğünden yapılan basın açıklamasıyla vatandaşlara can ve mal güvenlikleri bakımından uyarılarda bulunuldu.

Yapılan açıklamada;

Motosiklet kullanıcısının trafikte en önemli güvenlik önlemi “KASK” tır.

Bir motosiklet ile başka bir araç kazaya karıştığında genellikle en çok motosiklet sürücüsü etkilenir. Bu sebeple motosiklet koruma başlığı (kask) ve koruma ekipmanları kullanmak hayati önem taşır. Kask takmak, ölüm riskini %40 oranında, ağır yaralanma riskini ise %70 oranında azaltmaktadır.

Motosiklet ve motorlu bisiklet kullanan vatandaşlarımıza kask takma ve koruma ekipmanlarını kullanma alışkanlığını kazandırmak, takip mesafesi ve hız limitlerine uyma oranlarını artırmak amacıyla İlçemiz genelinde denetimler gerçekleştirilecektir. Trafik unsurlarımızın yanı sıra diğer birimlerimizde görev yapan personelimiz de gerek sabit noktalarda yapılan uygulamalarda, gerekse seyir halindeyken kask kullanımına yönelik denetimler yapacaklardır. Ayrıca ilçemizde çeşitli noktalarda bulunan KGYS (Kent Güvenlik Yönetim Sistemi) kameralarımızdan da sürekli denetim ve kontroller gerçekleştirilecektir.

Söz konusu denetimlerde tek amacımız; motosiklet kullanıcılarının kendi can güvenlikleri için birinci derece öneme sahip kask kullanımını sağlamaktır.

Lütfen siz de sevdiklerinizi, dostlarınızı, akrabalarınızı uyarın.

Kask taktırın, hayatlarını kurtarın!

URLA İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL