TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
Genel Sağlık Yaşam

Kanseri yendi, sokaklarda fırçasını konuşturdu

İZMİR URLA’DA 15 YIL ÖNCE KANSERİ YENEN ATİLLA UÇAN, İLÇENİN DÖRT BİR YANINA ÇİZDİĞİ RESİMLERLE DİKKAT ÇEKİYOR.

Kanseri yendi, sokaklarda fırçasını konuşturdu

İzmir’in Urla ilçesinde 15 yıl önce kanseri yenen Atilla Uçan, ilçenin dört bir yanına çizdiği resimlerle dikkat çekiyor. Kanseri yenmesinde resim yapmasının büyük payı olduğunu belirten Uçan, “Renkleriniz ve renklerimiz solmasın” dedi.

15 yıl önce kansere yakalanan 60 yaşındaki Atilla Uçan, hastalığını adeta resim yaparak yendi. Urla, Karaburun, Seferihisar, Mordoğan’da sokakları ve caddeleri resimleri ile süsleyen Uçan’ın resimleri, Karaburun Nergis Festivali ve Uluslararası Enginar Festivali’nde de baş köşeleri süsledi. Çöp konteynerleri, elektrik trafo duvarları, çiçeklikler, boş kaldırımları çizdiği resimler ile renklendiren Uçan, Urla Sanat Sokağı’nı birbirinden renkli yağlı boya resimlerle doldurdu. Uçan’ın 100’e yakın çiçek saksısına çizdiği birbirinden güzel resimler ise, sanat sokağını dolaşmaya gelen misafirlerde hayranlık uyandırıyor.

Ücret talep etmeden boyuyor

Urlalı sanatçı Atilla Uçan, “Resim yapmayı çok seviyorum. Resim yaparken kendimden geçiyorum. Urla’ya katma değer kattıysak ne mutlu bize. Urla’da 150’ye yakın Atatürk heykelini hiçbir ücret talep etmeden gönülden boyadım. Ömrüm vefa ettiği sürece de hiçbir ücret almadan boyayacağım. 15 yıl önce kansere yakalandım. Kanserin yaşamımda çok büyük bir etkisi oldu. Kurtulduğum için Allah’a minnettarım. Yaşama dair de bir slogan söyleyeyim; renkleriniz ve renklerimiz solmasın” dedi.

Neval Konuk Halaçoğlu isimli vatandaş, “Marmara Üniversitesi Mimarlık tarihinde öğretim üyesiyim. Pandemi başladığından beri Urla’da ikamet etmekteyim. Urla’da yaptığım geziler esnasında çöp konteynerlerinin, ana arterlerdeki büyük saksıların ve sanat sokağındaki tüm saksıların son derece güzel resimlerle bir ruha kavuştuğunu gördüm. Bunlar da Urla’nın yerel sanatçısı Atilla Bey tarafından gerçekleştirildi. Gerçekten Urla’nın kentine ve şehir dokusuna büyük katkılar sağladı, kendisine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

 

 

Aydın Duran ise, “Sanat sokağının güzelleşmesinde emeği geçen Atilla abimize ve Urla Belediyesine çok teşekkür ediyorum. Sanat sokağının adına yakışır bir şekilde oldu. Emeği geçen herkese teşekkürler” diye konuştu.

İZMİR URLA’DA 15 YIL ÖNCE KANSERİ YENEN ATİLLA UÇAN, İLÇENİN DÖRT BİR YANINA ÇİZDİĞİ RESİMLERLE DİKKAT ÇEKİYOR. (CENK ÖZEN/İZMİR-İHA)
İzmir’in Urla ilçesinde 15 yıl önce kanseri yenen Atilla Uçan, ilçenin dört bir yanına çizdiği resimlerle dikkat çekiyor. Kanseri yenmesinde resim yapmasının büyük payı olduğunu belirten Uçan, “Renkleriniz ve renklerimiz solmasın” dedi.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yazarlarımızın yazdığı yazılar ile haberlerin altına yapılan yorumların hukuki sorumluğu yazıyı yazana ve yorum yapana aittir. Yazıların içeriklerden dolayı  haber sayfamız www.urlacantvradyo.com.tr ve İmtiyaz sahibi, Haber Müdürü hukuki sorumlu tutulamaz. Kamuoyuna duyurulur...

Hukuk Danışmanımız Av. Seyit Ahmet Akyüz  

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL