TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 259.196
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 22.332
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 79
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.107
Genel Gündem

Kaldırımlara Gelişigüzel Bırakılan Motosikletlerin Sürücülerine İşlem

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ZABITA DAİRESİ BAŞKANLIĞI VE ULAŞIM DAİRESİ BAŞKANLIĞI EKİPLERİ, ŞEHİR MERKEZİNDE KALDIRIMLARA GELİŞİGÜZEL BİR ŞEKİLDE BIRAKILAN MOTOSİKLETLERE YÖNELİK KALDIRTMA ÇALIŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ. ZABITA DAİRESİ BAŞKANI MUSTAFA DUMAN, KORONA VİRÜS TEDBİRLERİ KAPSAMINDA VATANDAŞLARIN SOSYAL MESAFE KURALLARINA UYGUN BİR ŞEKİLDE HAREKET EDEBİLMELERİ İÇİN KALDIRIM İŞGALLERİNİN TAMAMEN ORTADAN KALKMASI İÇİN ÖZEN GÖSTERDİKLERİNİ BELİRTTİ.

Kaldırımlara Gelişigüzel Bırakılan Motosikletlerin Sürücülerine İşlem

Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ve Ulaşım Dairesi Başkanlığı ekipleri, şehir merkezinde kaldırımlara gelişigüzel bir şekilde bırakılan motosikletlere yönelik kaldırtma çalışması gerçekleştirildi. Zabıta Dairesi Başkanı Mustafa Duman, korona virüs tedbirleri kapsamında vatandaşların sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde hareket edebilmeleri için kaldırım işgallerinin tamamen ortadan kalkması için özen gösterdiklerini belirtti.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri ile Ulaşım Dairesi Başkanlığına bağlı trafik zabıta ekipleri, Emniyet Müdürlüğü ile müşterek çalışma yaparak, şehir merkezinde sorumluluk alanında yer alan cadde ve sokaklarda kaldırım işgaline neden olan ve dükkan önlerine gelişigüzel bir şekilde bırakılan motosikletlerle ilgili işlem yaptı. Yapılan denetimlerde yayaların ve engelli vatandaşların kullanım alanı olan kaldırımların işgal edilmesinin önüne geçildi. Korona virüs tedbirleri kapsamında vatandaşların sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde hareket edebilmeleri için kaldırım işgallerinin tamamen ortadan kalkması için özen gösterdiklerini belirten Zabıta Dairesi Başkanı Mustafa Duman, Emniyet Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirilen denetimlerde kaldırımlara gelişigüzel bir şekilde bırakılan motosikletlerin kaldırtıldığını ve sahipleri hakkında yasal işlem yapıldığını aktardı.

Öte yandan korona virüs tedbirleri kapsamında esnafa İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun 18.08.2020 tarih, 2020/107 sayılı kararının 2. Maddesini içeren kaldırımların yayaların uygun hareket edebilecekleri şekilde boş bırakılması yönündeki bildiriler dağıtıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yazarlarımızın yazdığı yazılar ile haberlerin altına yapılan yorumların hukuki sorumluğu yazıyı yazana ve yorum yapana aittir. Yazıların içeriklerden dolayı  haber sayfamız www.urlacantvradyo.com.tr ve İmtiyaz sahibi, Haber Müdürü hukuki sorumlu tutulamaz. Kamuoyuna duyurulur...

Hukuk Danışmanımız Av. Seyit Ahmet Akyüz  

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL