Genel

Jandarma’nın kuruluşunun 185. Yılı Urla’da coşku ile kutlandı.

Haber Cenk Özen

Jandarma’nın kuruluşunun 185. Yılı Urla’da coşku ile kutlandı.

Jandarma’nın kuruluşunun 185. Yılı Urla’da coşku ile kutlandı.

Urla Jandarma Komutanlığı’nın bahçesinde gerçekleşen, Jandarmanın 185. yıl kutlamalarına ilçe protokolü, şehit ve gazi aileleri ve vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.  Günün anlam ve önemini belirten konuşmalardan sonra,  Urla İlçe Jandarma Komutanlığı personelinden yıl içinde başarılı olanlara Urla Kaymakamı Mustafa Gözlet tarafından başarı belgeleri verildi.

Urla Jandarma Komutanlığı’nda gerçekleşen kutlama törenine; Urla Kaymakamı Mustafa Gözlet, Garnizon Komutanı Deniz Albay Tamay Durğun, Urla Cumhuriyet Başsavcısı Murat Yavuz, Urla ilçe Emniyet Müdürü İsmail Duman, Urla İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Adem Aydoğdu, Kurum Müdürleri, Siyasi Parti, STK ve Oda Temsilcileri, şehit yakınları, gaziler ve vatandaşlar katıldı. Urla Belediye Başkanı Selçuk Balkan’ın kutlamada olmaması dikkat çekti.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmalarda;

Urla Kaymakamı Mustafa Gözlet: “Jandarmanın “185. Kuruluş Yıl Dönümünün” kutlu olmasını temenni ediyorum. Jandarma, Emniyet, Sahil Güvenlik, birimlerimiz ile İçişleri Bakanlığımız bünyesinde kolluk personellerimiz vatandaşlarımızın huzur ve güveni için 7 gün 24 saat aralıksız hizmet başındayız. Personellerimize sağlık sıhhat vatandaşlarınıza huzur temenni ediyorum. “ dedi.

Urla İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Adem Aydoğdu: “14 Haziran 2024 tarihinde jandarma genel komutanlığımızın 185’inci yılını kutlamanın gurur ve heyecanını yaşıyoruz. Jandarma ülkemizdeki huzur ve güvenliğin sağlanması ve gerektiğinde yurt savunmasında aldığı ve alacağı görevlerde canını vermeye hazır olan fedakâr personeli ile kurulduğu 1839 yılından bugüne kadar geçen 185 yılda vatana ve ulusa başarıyla hizmet etmekten büyük bir kıvanç duymaktadır. Vatan ve ulusumuzun bekası uğruna sabır, cesaret, fedakârlık ve kahramanlık duygularıyla canlarını feda eden başta gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz olmak üzere tüm personelimiz jandarma teşkilatımızın ayrılmaz birer parçasıdır. Jandarma Genel Komutanlığı’nın tüm mensupları her zaman ve her yerde sizlerin yanında olduğunu gururla söylerken bu mutlu günümüzde yanımızda olduğunuz için hepinize teşekkür ederim.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL