Genel Gündem

İZMİRLİ GAZETECİLER YENİDEN ‘GAPPİ’ DEDİ

Haber Merkezi

İZMİRLİ GAZETECİLER YENİDEN ‘GAPPİ’ DEDİ

İZMİRLİ GAZETECİLER YENİDEN ‘GAPPİ’ DEDİ

İzmir Gazeteciler Cemiyeti 18. Genel Kurulu 4-5 Nisan 2024’te Alsancak Tarihi Havagazı Fabrikası’nda gerçekleştirildi. Seçimlerde; Emek ve Gelecek / Tek Yürek Grubu Adayı ve İGC 17. Dönem Başkanı Dilek Gappi ile Ege Telgraf Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve Gazetecilere Demokrasi Mesleğe İtibar Grubu’ndan Aylin Suphandağlı yarıştı.

 

Seçim maratonunun ilk gününde İGC Başkanı Dilek Gappi 17. Dönem Faaliyet Raporu’nu sundu. Ayrıca Başkan Gappi ve Aylin Suphandağlı 18. Dönemde ekipleriyle birlikte gerçekleştirmeyi hedefledikleri projeleri İGC üyelerine anlattı. İkinci günde ise İGC üyeleri gelecek dönem başkanlarını seçmek için sandık başına gitti.

5’i iptal edilen 585 İGC üyesinin oy kullandığı seçimde, 17. Dönem İGC Başkanı Dilek Gappi 374 oy ile yeniden Başkan seçildi. Aylin Suphandağlı ise seçimleri 211 oy ile ikinci olarak tamamladı.

Sonuçların belirlenmesinin ardından açıklama yapan Başkan Gappi, yeni döneme deneyimli, güçlü bir ekip ve iddialı projelerle başlayacaklarını ifade ederek, “Yeni dönemimizde sadece gazetecilik meslek ilkelerine sahip çıkacak, bağımsız gazetecilik mücadelemizi sürdüreceğiz. Hiçbir kişisel, siyasal, ticari kaygısı gütmeyen yol arkadaşlarımızla mesleği daha ileriye taşımak için güç birliği yapacağız. Bu dönemimizde de genç meslektaşlarımızı kucaklayacağız. Her alanda aktif bir yönetim tarzı uygulayacağımıza söz veriyoruz” dedi.

İGC’nin 18. Döneminde Başkan Dilek Gappi ile birlikte çalışacak isimler şu şekilde: Yılmaz Coşkun, Mehlika Gökmen, Mücahit Bektaş, Reşat Yörük, Turgay Pasinligil, Duygu Taylan, Esat Erçetingöz, Metin Aydın, Tolga Albay, Yağız Barut.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL