TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 217.276
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 11.937
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 203
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 10.125
Genel

İzmirli Balıkçılar: “Mültecileri Adalara Seve Seve Taşırız”

İZMİRLİ BALIKÇI TEKNESİ SAHİPLERİ, DEVLETİN GÖREV VERMESİ HALİNDE, SEVE SEVE GÖÇMENLERİ YUNAN ADALARINA TAŞIYACAKLARINI SÖYLEDİLER.

İzmirli Balıkçılar: “Mültecileri Adalara Seve Seve Taşırız”

Türkiye, Avrupa’ya geçmek isteyen göçmenleri durdurmama kararı aldı. Türkiye’nin bu kararı sonrası İzmirli balıkçı teknesi sahipleri de devletin görev vermesi halinde, seve seve göçmenleri Yunan adalarına taşıyacaklarını söyledi.

Türkiye, Avrupa’ya gitmek isteyen mültecileri durdurmama kararı alırken Türkiye’nin bu kararı sonrasında binlerce düzensiz göçmen Edirne üzerinden Yunanistan’a geçmek için sınıra yürüdü. Çok sayıda kişi de deniz yoluyla Yunan adalarına geçmek için Ege kıyılarında yerini aldı. İzmir’in Çeşme ve Dikili ilçeleri başta olmak üzere birçok kıyı yerleşiminden Yunanistan adalarına geçmek isteyen düzensiz göçmenler, Midilli ve Sakız adalarına gitmek için yola koyuldu. İzmir’de geçimini balıkçılık yaparak sağlayan tekne sahipleri de devletin görev vermesi ve imkan tanıması halinde, düzensiz göçmenleri Yunan adalarına seve seve taşıyacaklarını belirttiler. Tekne sahipleri, devletin vereceği her görevi yerine getirebileceklerini ifade etti.

“Devlet izin verdikçe ben götürürüm”

İzmir’de geçimini balıkçılık yaparak sağlayan tekne sahibi Davut Orakçı, devletin izin vermesi halinde göçmenleri götürmeye razı olduğunu söyledi. Orakçı, “Devlet izin verirse götürürüm. Ama Yunan botları önümüzü kesiyor. Onlar serbest bırakırsa hayli hayli götürürüm. Devlet izin verdikçe ben götürürüm. Ama Yunanlılar bizi tarayacak diye korkuyoruz. Karşı taraftan izin verilirse komple taşırım ben. Ama orası serbest bırakacak” diye konuştu.

“Devletimiz bize imkan versin 24 saat gidip gelelim”

Balıkçılık yaparak geçimini sağlayan başka bir tekne sahibi Ömer Gökalp ise “Teknem var. Hiç düşünmeden götürürüm. Devletimiz gerekli imkanları verirse götürürüz. Devletimiz bize imkan versin 24 saat gidip gelelim. Bırakır geri geliriz. Devletimizin yanındayız. Avrupa bizim yanımızda olmadı Suriye meselesinde biz devletimizin yanındayız” sözlerine yer verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlkeli Tarafsız Dürüst Habercilik Anlayışı
Firmamıza ait olan www.urlacantvradyo.com’un yayınlarında, hukuka, yasaya, telif haklarınıza ve kişilik haklarınıza saygılı bir biçimde yayın yapmayı amaç edinmiş olup, 5651 sayılı yasa gereği “içerik sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir. Bu sebepten yayın organları tarafından yayınlanan haberleri okurlarımıza aktarmaya çalışmakta olduğumuzdan hukuka aykırı görülen içerikleri kontrol etme yükümlülüğümüz yoktur. Sitemiz “uyar ve kaldır” prensibi ile işlem yaptığından, herhangi bir haber ile kişiliğinize, şirketinize, telif haklarınıza, eserlerinize veya yasal haklarınızın çiğnendiğini düşünen hak sahipleri urlacantvradyo@gmail.com üzerinden bize ulaşabilirler. Talep ve şikayetler avukatımız tarafından incelenecek ve ihlal olması durumunda gerekli içerikler kaldırılacaktır. Yazarlarımızın yazdığı yazılar ile haberlerin altına yapılan yorumların hukuki sorumluğu yazıyı yazana ve yorum yapana aittir. Yazıların içeriklerden dolayı  haber sayfamız www.urlacantvradyo.com.tr ve İmtiyaz sahibi, Haber Müdürü hukuki sorumlu tutulamaz. Kamuoyuna duyurulur... Hukuk Danışmanımız Av. Seyit Ahmet Akyüz  

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL