Genel

İzmir’i Sel Vurdu: Dereler Taştı, Araçlar Sular Altında Kaldı

İZMİR’DE ETKİLİ OLAN SAĞANAK NEDENİYLE DERELER TAŞTI, ÇOK SAYIDA EV VE İŞ YERİNİ SU BASARKEN, CADDELER GÖLE DÖNDÜ. TRAFİKTEKİ ÇOK SAYIDA ARAÇ İSE SULAR ALTINDA KALDI. METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN İZMİR İÇİN SAĞANAK VE FIRTINA İKAZININ ARDINDAN GECE SAATLERİNDE BAŞLAYAN VE ETKİSİNİ GİTTİKÇE ARTIRAN SAĞANAK SONRASI DERELER TAŞTI, CADDELER GÖLE DÖNDÜ, EV VE İŞ YERLERİNİ SU BASTI. TRAFİKTE BULUNAN ÇOK SAYIDA ARAÇ İSE SULAR ALTINDA KALDI.

İzmir’i Sel Vurdu: Dereler Taştı, Araçlar Sular Altında Kaldı

İzmir’de etkili olan sağanak nedeniyle dereler taştı, çok sayıda ev ve iş yerini su basarken, caddeler göle döndü. Trafikteki çok sayıda araç ise sular altında kaldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından İzmir için sağanak ve fırtına ikazının ardından gece saatlerinde başlayan ve etkisini gittikçe artıran sağanak sonrası dereler taştı, caddeler göle döndü, ev ve iş yerlerini su bastı. Trafikte bulunan çok sayıda araç ise sular altında kaldı.

Araçlar sular altında kaldı

Özellikle Mithatpaşa Caddesi ve Karşıyaka Cemal Gürsel Caddesi’nde bulunan birçok araç sağanak nedeniyle sular altında kaldı. Bazı araçlar çekici vasıtasıyla bulunduğu yerden kaldırılırken, bazı araç sürücüleri ise araçlarının içerisinde çaresizce bekledi.

Vatandaşlar otobüs durağına sığındı

Mithatpaşa Caddesi adeta göle dönerken, burada bulunan araçlar ise sular altında kaldı. Cadde üzerinde bulunan birçok binanın otopark girişlerini su basarken, yine cadde üzerinde yaya vaziyette olan vatandaşlar ise çareyi otobüs duraklarına sığınmakta buldu.

Dereler taştı ev ve iş yerlerini su bastı

Özellikle Karabağlar ve Balçova ilçesinde bulunan bazı derelerin taştığı ve Karabağlar’da çok sayıda ev ve iş yerinin sular altında kaldığı yönünde itfaiye ekiplerine ihbarda bulunulduğu öğrenilirken, yine Bayraklı ilçesinde de birçok ev ve iş yerini su bastı.

Öte yandan, sağanak nedeni ile polis ve itfaiye ekipleri teyakkuza geçti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yazarlarımızın yazdığı yazılar ile haberlerin altına yapılan yorumların hukuki sorumluğu yazıyı yazana ve yorum yapana aittir. Yazıların içeriklerden dolayı  haber sayfamız www.urlacantvradyo.com.tr ve İmtiyaz sahibi, Haber Müdürü hukuki sorumlu tutulamaz. Kamuoyuna duyurulur...

Hukuk Danışmanımız Av. Seyit Ahmet Akyüz  

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL