Genel

İzmir’i Sağanak Vurdu: Araçlar Sürüklendi, Birçok Evi Su Bastı

İZMİR’DE AKŞAM SAATLERİNDE BAŞLAYAN SAĞANAK YAĞIŞ HAYATI OLUMSUZ ETKİLEDİ. KENTİN BİRÇOK İLÇESİNDE BAZI EVLERİ VE CADDELERİ SU BASARKEN, BAZI ARAÇLAR İSE SEL SULARINA KAPILIP SÜRÜKLENDİ.

İzmir’i Sağanak Vurdu: Araçlar Sürüklendi, Birçok Evi Su Bastı

İzmir’de akşam saatlerinde başlayan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Kentin birçok ilçesinde bazı evleri ve caddeleri su basarken, bazı araçlar ise sel sularına kapılıp sürüklendi.

İzmir’de akşam saatlerinde başlayan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Kentin birçok ilçesinde sağanak yağış nedeni ile su baskınları meydana gelirken, Buca ve Karabağlar ilçelerinde ise sağanak yağış dolayısı ile bazı evleri su bastı, bazı araçlar ise sel sularına kapılıp sürüklendi.

“Hep aynı manzaralar ile karşılaşıyoruz”

Sağanak yağışın ardından mahalle sakinlerinden Muhsin Cenger yaptığı açıklamada, “Bu durumun nesini anlatayım size ben. Burası eski dere yatağı. Yukarıda Buca tarafından gelen suyun buradan gidişi yok.Bu suyun bağlantı yeri Yeşildere ama suyun gideceği yerde yol daralıyor. Bu yüzden de şiddetli yağan yağmurlarda biz hep aynı manzaralarla karşılaşıyoruz. Burası kilit nokta. Buca’ya, Karabağlar’a ve Gaziemir’e giden yol burası. Görüyorsunuz otobüs dahi geçmekte zorlanıyor” dedi.

Öte yandan, sel sularına kapılan bir motosikleti ise sürücüsü kurtarmaya çalıştı. Kent genelinde itfaiye ve polis ekiplerince sağanak dolayısı ile kapanan yollarda çalışmalar yapılıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL