Genel

İzmir’e Yılın İlk Karı Düştü

İZMİR’DE ETKİLİ OLMAYA BAŞLAYAN KAR YAĞIŞI NEDENİYLE KENTİN YÜKSEK KESİMLERİ BEYAZ BİR ÖRTÜYLE KAPLANDI. KAR YAĞIŞININ ETKİLİ OLDUĞU İZMİR-MANİSA KARAYOLUNDA İSE EKİPLER KAR KÜREME VE TUZLAMA İŞLEMİ İLE OLUMSUZLUK YAŞANMAMASI İÇİN TEDBİRLER ALDI.

İzmir’e Yılın İlk Karı Düştü

İzmir’de etkili olmaya başlayan kar yağışı nedeniyle kentin yüksek kesimleri beyaz bir örtüyle kaplandı. Kar yağışının etkili olduğu İzmir-Manisa karayolunda ise ekipler kar küreme ve tuzlama işlemi ile olumsuzluk yaşanmaması için tedbirler aldı.

Yurdun pek çok bölgesinde etkili olan kar yağışı İzmir’de de kendini gösterdi. İzmir’in bazı ilçelerinde kar yağışı etkili oldu. Öğle saatlerinde başlayan yağmur, yüksek kesimlerde yerini kara bıraktı. Kentin yüksek kesimleri beyaza bürünürken, karın etkili olduğu İzmir-Manisa karayolunda trafikte herhangi bir aksama yaşanmadı.

Covid-19 tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasının olması nedeniyle araç trafiğinin hafif olduğu Sabuncubeli geçidinde ise Karayolları ekipleri kar küreme ve buzlanmayı engellemek için yollara tuz serpme işlemi gerçekleştirdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL