Genel Son Dakika

İzmir’de terör örgütüne şafak operasyonu: 14 gözaltı

İZMİR’DE PKK/KCK-PYD/YPG SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜ İÇERİSİNDE FAALİYET YÜRÜTTÜKLERİ TESPİT EDİLEN 3 ŞÜPHELİ İLE SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN PKK/KCK TERÖR ÖRGÜTÜNÜN PROPAGANDASINI YAPTIĞI TESPİT EDİLEN 12 ŞÜPHELİNİN YAKALANMASINA YÖNELİK GERÇEKLEŞTİRİLEN ŞAFAK OPERASYONUNDA TOPLAM 14 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI.

İzmir’de terör örgütüne şafak operasyonu: 14 gözaltı

İzmir’de PKK/KCK-PYD/YPG silahlı terör örgütü içerisinde faaliyet yürüttükleri tespit edilen 3 şüpheli ile sosyal medya üzerinden PKK/KCK terör örgütünün propagandasını yaptığı tespit edilen 12 şüphelinin yakalanmasına yönelik gerçekleştirilen şafak operasyonunda toplam 14 şüpheli gözaltına alındı.

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerinin, PKK/KCK Terör örgütünün eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik koordineli olarak yürüttüğü çalışmalar kapsamında, PKK/KCK-PYD/YPG silahlı terör örgütü içerisinde faaliyet yürüttükleri tespit edilen 3 şüpheli ile sosyal medya üzerinden PKK/KCK terör örgütünün propagandasını yaptığı tespit edilen 12 şüphelinin yakalanmasına yönelik İzmir merkezi ve ilçelerinde, bu sabah saat 06.00 sıralarında eş zamanlı operasyonlar gerçekleştirildi. Operasyonda, terör örgütü üyesi olduğu tespit edilen 3 şüpheli ile terör örgütü propagandası yaptığı tespit edilen 11 şüpheli olmak üzere toplam 14 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Operasyonda, adreslerde yapılan aramalarda ele geçirilen dijital malzemelere ise incelenmek üzere el konuldu.

Gözaltına alınan 14 şüphelinin emniyetteki işlemleri sürerken, firari 1 şüpheliyi yakalamak için başlatılan çalışmalar ise devam ediyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yazarlarımızın yazdığı yazılar ile haberlerin altına yapılan yorumların hukuki sorumluğu yazıyı yazana ve yorum yapana aittir. Yazıların içeriklerden dolayı  haber sayfamız www.urlacantvradyo.com.tr ve İmtiyaz sahibi, Haber Müdürü hukuki sorumlu tutulamaz. Kamuoyuna duyurulur...

Hukuk Danışmanımız Av. Seyit Ahmet Akyüz  

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL