Genel

İzmir’de terör operasyonu: 4 tutuklama

İZMİR’DE POLİS EKİPLERİ TARAFINDAN YAPILAN OPERASYONDA, PKK/KCK/PYD/YPG TERÖR ÖRGÜTÜNÜN SÖZDE ASAYİŞ VE TRAFİK BİRİMLERİ İÇERİSİNDE FAALİYET GÖSTERDİĞİ TESPİT EDİLEN 4 ŞÜPHELİ İLE PKK/KCK/PYD/YPG TERÖR ÖRGÜTÜ İÇERİSİNDE SİLAHLI OLARAK ÇATIŞMA BÖLGELERİNDE FAALİYET GÖSTERDİĞİ TESPİT EDİLEN 2 ŞÜPHELİ YAKALANDI.

İzmir’de terör operasyonu: 4 tutuklama

İzmir’de polis ekipleri tarafından yapılan operasyonda, PKK/KCK/PYD/YPG terör örgütünün sözde asayiş ve trafik birimleri içerisinde faaliyet gösterdiği tespit edilen 4 şüpheli ile terör örgütü içerisinde silahlı olarak çatışma bölgelerinde faaliyet gösterdiği tespit edilen 2 şüpheli yakalandı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları ile İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü koordinesinde; geçtiğimiz dönemde PKK/KCK/PYD/YPG terör örgütünün sözde asayiş ve trafik birimleri içerisinde faaliyet gösterdiği tespit edilen Suriye uyruklu 4 şüpheli ile PKK/KCK/PYD/YPG terör örgütü içerisinde silahlı olarak çatışma bölgelerinde faaliyet gösterdiği tespit edilen yabancı uyruklu 2 şüpheli tespit edildi. Harekete geçen ekipler, 3 Nisan ve 6 Nisan tarihlerinde diğer birimler ile koordineli olarak yapılan operasyonlarda şüphelileri yakalayarak gözaltına aldı.

Her iki operasyonda yakalanan yabancı uyruklu 6 şüpheli, emniyetteki gözaltı işlemlerinin ardından, PKK/KCK/PYD/YPG terör örgütü üyesi olmak suçundan adliyeye sevk edildi. 2 şüpheli çıkarıldığı mahkeme tarafından adli kontrol şartı ile serbest bırakılırken 4 şüpheli tutuklanarak cezaevine götürüldü.

Ekipler tarafından yakalanan şüphelilerin Suriye uyruklu oldukları bildirildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL