TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 217.276
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 11.937
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 203
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 10.125
Genel

İzmirde Sağlık Çalışanlarının Adına Hatıra Ormanı Oluşturuldu

TARIM VE ORMAN BAKANI BEKİR PAKDEMİRLİ TARAFINDAN 81 İL DE KAHRAMAN SAĞLIK ÇALIŞANLARI ADINA BAŞLATILAN

İzmirde Sağlık Çalışanlarının Adına Hatıra Ormanı Oluşturuldu

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından 81 il de kahraman sağlık çalışanları adına başlatılan “Sağlık Kahramanları Hatıra Ormanı” kampanyası kapsamında İzmir’in Menemen ilçesinde, 620 adet fidan dikimi gerçekleştirildi.

Menemen Pandemi Hatıra Ormanı olarak isim planlaması yapılan yaklaşık 6 hektarlık alana değişik türlerde fidan dikimi gerçekleştirildi. 620 adet fidan dikiminin gerçekleştirildiği törende konuşan İzmir Orman Bölge Müdürü Zafer Derince, “Burası İzmir’deki ilk nokta. Ancak Sağlık İl Müdürlüğümüzden aldığımız rakama göre 62 bin adet sağlık çalışanımız var. 62 bin sağlık çalışanımız için çeşitli yerlerdeki noktalarda oluşturulacak 400 hektarlık alana her biri için ayrı ayrı fidan diktik ve dikmeye de devam ediyoruz. Etiketlerle dikilen fidanlara sağlık çalışanlarımızın isimlerini vermeyi düşünüyoruz” dedi.

Törene katılım sağlayan AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ise yapmış olduğu kısa konuşmasında, sağlık çalışanları adına oluşturulan hatıra ormanlarından son derece mutlu olduğunu ifade etti. Ayrıca, önceden hazırlanan çukurlara kendi isimlikleri takılarak dikilen fidanlara can sularını vermenin sevincini yaşayan sağlık çalışanları, oluşturulan hatıra ormanında kendi isimleriyle yaşayacak ağaçlarının olmasından son derece mutlu olduklarını belirtti.

Fidan dikim törenine, Menemen Kaymakamı Mustafa Özkaynak, İzmir İl Sağlık Müdürü Mehmet Burak Öztop, AK Parti Menemen İlçe Başkanı Muzaffer Sıtkı Yüksel ile ilçede görev yapan çok sayıda doktor, hemşire ve yardımcı sağlık personelleri katıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlkeli Tarafsız Dürüst Habercilik Anlayışı
Firmamıza ait olan www.urlacantvradyo.com’un yayınlarında, hukuka, yasaya, telif haklarınıza ve kişilik haklarınıza saygılı bir biçimde yayın yapmayı amaç edinmiş olup, 5651 sayılı yasa gereği “içerik sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir. Bu sebepten yayın organları tarafından yayınlanan haberleri okurlarımıza aktarmaya çalışmakta olduğumuzdan hukuka aykırı görülen içerikleri kontrol etme yükümlülüğümüz yoktur. Sitemiz “uyar ve kaldır” prensibi ile işlem yaptığından, herhangi bir haber ile kişiliğinize, şirketinize, telif haklarınıza, eserlerinize veya yasal haklarınızın çiğnendiğini düşünen hak sahipleri urlacantvradyo@gmail.com üzerinden bize ulaşabilirler. Talep ve şikayetler avukatımız tarafından incelenecek ve ihlal olması durumunda gerekli içerikler kaldırılacaktır. Yazarlarımızın yazdığı yazılar ile haberlerin altına yapılan yorumların hukuki sorumluğu yazıyı yazana ve yorum yapana aittir. Yazıların içeriklerden dolayı  haber sayfamız www.urlacantvradyo.com.tr ve İmtiyaz sahibi, Haber Müdürü hukuki sorumlu tutulamaz. Kamuoyuna duyurulur... Hukuk Danışmanımız Av. Seyit Ahmet Akyüz  

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL