TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
Genel

İzmir’de korsan taksiye geçit yok

İzmir’de korsan taksiye geçit yok – İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık: – “Mücadele sonucunda İzmir’de korsan taksi kalmadı” İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil..

İzmir’de korsan taksiye geçit yok

İzmir’de korsan taksiye geçit yok
– İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık:
– “Mücadele sonucunda İzmir’de korsan taksi kalmadı”

İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, İzmir Emniyet Müdürlüğü iş birliğiyle korsan taksiye karşı mücadelede büyük başarı elde ettiklerini açıkladı. Anık, “İzmir bu alanda da örnek durumda. Mücadele sonucunda İzmir’de korsan taksi kalmadı” dedi.
Başta İstanbul’da olmak üzere korsan taksi taşımacılığının arttığı yönündeki haberler, gözleri İzmir’e de çevirdi. İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, kentte böyle bir sorun kalmadığını açıkladı. Aynı zamanda Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi olan Anık, İzmir Emniyet Müdürlüğü ile bu kapsamda sıkı iş birliği içinde olduklarına dikkat çekti. Anık, “Gelen her ihbarı anında değerlendirip trafik ekiplerimiz tarafından yoğun operasyonlar gerçekleştirildi. Bu mücadele sonucunda İzmir’de korsan taksi kalmadı. İzmir Valiliğine ve emniyet müdürlüğüne teşekkür ediyoruz. Denetimler aralıksız sürüyor. Vatandaşlarımızdan ve esnafımızdan da destek bekliyoruz” diye konuştu.

“Daha önce para cezası alsalar bile çalışmaya devam ediyorlardı”
Celil Anık, Aralık 2018’de yürürlüğe giren ‘Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun’ ile emniyet güçlerinin elinin güçlendiğini dile getirerek, şu bilgileri verdi:
“Daha önce aracı şoförün kullanması halinde trafikten men edilmesi mümkün değildi. Bunu bilen korsan taşımacılar da araçlarını şoförlere kullandırtıyor, para cezası alsalar bile çalışmaya devam ediyorlardı. Son yasal düzenleme sayesinde kayıt dışı taşımacılık yapanların araçlarının, şoförün araç sahibi olup olmadığına bakılmaksızın trafikten men edilmesi sağlandı. Böylece ‘cezamı öder, işime bakarım’ dönemi sona erdi. İzmir’de bu kanunun uygulanmasında örnek mücadele sergilendi. Bunun sonucunda da hiç olmadığı kadar başarıya ulaştık. Bu yasa nedeniyle milletvekillerimize ve denetimleri sayesinde korsana göz açtırmayan emniyet güçlerimize şükranlarımızı bir kez daha sunuyoruz. Esnafımız rahat nefes aldı.”

İZMİR ŞOFÖRLER VE OTOMOBİLCİLER ESNAF ODASI BAŞKANI CELİL ANIK, İZMİR EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ İŞ BİRLİĞİYLE KORSAN TAKSİYE KARŞI MÜCADELEDE BÜYÜK BAŞARI ELDE ETTİKLERİNİ AÇIKLADI. ANIK, “İZMİR BU ALANDA DA ÖRNEK DURUMDA. MÜCADELE SONUCUNDA İZMİR’DE KORSAN TAKSİ KALMADI” DEDİ (İHA/İZMİR-İHA)
İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, İzmir Emniyet Müdürlüğü iş birliğiyle korsan taksiye karşı mücadelede büyük başarı elde ettiklerini açıkladı. Anık, “İzmir bu alanda da örnek durumda. Mücadele sonucunda İzmir’de korsan taksi kalmadı” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yazarlarımızın yazdığı yazılar ile haberlerin altına yapılan yorumların hukuki sorumluğu yazıyı yazana ve yorum yapana aittir. Yazıların içeriklerden dolayı  haber sayfamız www.urlacantvradyo.com.tr ve İmtiyaz sahibi, Haber Müdürü hukuki sorumlu tutulamaz. Kamuoyuna duyurulur...

Hukuk Danışmanımız Av. Seyit Ahmet Akyüz  

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL