TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 341.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 27.692
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 237
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 23.197
Genel Gündem

İzmirde Htş Terör Örgütü Üyesi Tutuklandı

İZMİR KONAK İLÇESİNDE, TERÖR ÖRGÜTÜ HEYET TAHRİR ŞAM (HTŞ/FEC/ENC) ÜYESİ BİR KİŞİNİN SAHTE KİMLİKLE YAKALANMASININ ARDINDAN, MÜHİMMATLARIN ELE GEÇİRİLDİĞİ OPERASYONDA ZANLI SEVK EDİLDİĞİ ADLİ MAKAMLARCA TUTUKLANDI.

İzmirde Htş Terör Örgütü Üyesi Tutuklandı

İzmir Konak ilçesinde, terör örgütü Heyet Tahrir Şam (HTŞ/FEC/ENC) üyesi bir kişinin sahte kimlikle yakalanmasının ardından, mühimmatların ele geçirildiği operasyonda zanlı sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı.

İzmir İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı İzmir Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Konak ilçesi İsmet Paşa Mahallesi’nde depo olarak kullandığı ikametin tespitinin ardından hakkında yakalama kararı bulunan Heyet Tahrir Şam (HTŞ/FEC/ENC) silahlı terör örgütü üyesi Abdurrahman Güleli’yi yakalamak için çalışma başlatmış, şahıs ekiplerce yakalanmıştı. Kardeşi R.Güleli adına düzenlenmiş kimlik kartı ile birlikte yakalanan zanlının emniyetteki sorgusu tamamlandı.

Güleli, daha sonra işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi ve tutuklandı. Ele geçirilen mühimmatın terör örgütüne maddi destek sağlamak amacıyla satıldığı ortaya çıktı.

İkametten çok sayıda mühimmat çıktı

Şüphelinin depo olarak kullandığı ikametin bahçesinde yapılan aramalarda; 13 adet 9 mm çapında üzerinde seri numarası bulunmayan tabanca, 11 adet 7,65 mm çapında üzerinde seri numarası bulunmayan tabanca, 12 adet 9 mm çapında tabanca şarjörü, 1 adet av tüfeği, bol miktarda değişik çap ve markada tabanca fişeği, 1 adet 100 litre hacminde plastik bidon, 1 adet mengene aleti, bir miktar silah bakım temizlik malzemeleri, 2 adet 10-15 litre hacminde plastik bidonlar, 1 adet cep telefonu ve sim kartı, 5 adet sprey boya kutusu da ele geçirilmişti. Bahçeli gömülen mühimmatlar ise kameralara yansıdı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yazarlarımızın yazdığı yazılar ile haberlerin altına yapılan yorumların hukuki sorumluğu yazıyı yazana ve yorum yapana aittir. Yazıların içeriklerden dolayı  haber sayfamız www.urlacantvradyo.com.tr ve İmtiyaz sahibi, Haber Müdürü hukuki sorumlu tutulamaz. Kamuoyuna duyurulur...

Hukuk Danışmanımız Av. Seyit Ahmet Akyüz  

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL