Genel

“İzmir Esnaf Buluşması” büyük ilgi gördü.

Haber Merkezi

“İzmir Esnaf Buluşması” büyük ilgi gördü.

“İzmir Esnaf Buluşması” büyük ilgi gördü.

Esnafın sorunlarının konuşulduğu “İzmir Esnaf Buluşması” İzmir İktisat Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

Toplantıya, Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan, İzmir Valisi Dr.Süleyman Elban, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Özuslu, Ak Parti İzmir Milletveki Ceyda Bölünmez Çankırı, Mahmut Atilla Kaya, Ak Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, SGK Genel Müdürü, ilgili Kurum Müdürleri, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odalarının temsilcileri katıldı.

Oldukça verimli geçen buluşmada esnaf temsilcileri Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan’a sorular yöneltti.

Yöneltilen soruların konu başlıkları söyle oluştu; Bağkurlu çalışanların emeklilik sürelerinin, çalışanlarla aynı süreye çekilmesi, ara eleman sorunu, Bağkur ve SGK primlerinin yüksekliği, esnafa faizsiz ya da uygun kredi verilmesi, taksici ve özel servis esnafların sıkıntıları, taşaron işciler, yabancı uyruklu vatandaşların kaçak, göçek, vergisiz yaptıkları işler, üç harfli zincir marketlerin çalışma süreleri ve sattıkları ürünlerin sınırlandırması ve berber esnafının haftada bir gün izinli olmasını sağlayan ilgili yönetmeliğin meclisteki son durumu konularında esnaf temsilcileri tarafından Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan’a sorular yöneltildi. Bakan Işıkhan bu sorunların hızlıca çözümü için milletvekili arkadaşlarında çalışmalarıyla ellerinden geleni yapacaklarını aktardı.

Esnaf temsilcileri, sorunları yetkililere ilk ağızdan aktarmaktan ve yetkililerin hızlıca çözmeye yönelik cevapları üzerine, salondan mutlu olarak ayrıldı.

Ayrıca;

Bakan Işıkhan ve Başkan Ata tarafından, 60 yıl berberlik mesleğini icra eden bir esnafa ahilik cübbesi giydirildi ve teşekkür plaketi verildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL