Genel Sağlık

İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi’nde Çocuk Cerrahisi hizmet vermeye başladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi’nde Çocuk Cerrahisi hizmet vermeye başladı.

Çocuk Cerrahisi Dr.Zekai ALTINTOPRAK Eşrefpaşa Hastanesi’nde göreve başladı.

Çocuk Cerrahisi Dr.Zekai ALTINTOPRAK; Turgutlu Lisesini bitirdikten sonra 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 2 yıl mecburi hizmetten sonra Behçet Uz Çocuk Hastanesi Çocuk Cerrahisi Kliniğinde ihtisasını tamamladı. Uzun yıllar Alsancak Devlet Hastanesinde çalıştı, bu süreçte Johns Hopkins Üniversitesi Pediatrik Üroloji Kliniğinde bulundu.

Şu anda İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi’nde Çocuk Cerrahi hastalarını kabul etmektedir.

Hastane bünyesinde çocuk sağlığı kliniği; yataklı servis, yeni doğan bölümü ve poliklinik olarak organize olmuş ve doğumdan başlayarak tüm çocukluk dönemi hastalıkları deneyimli çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanları tarafından muayene, tetkik ve tedavi edilmektedir. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları polikliniği’ne başvuran hastalar uzman hekimler tarafından muayene edilmekte, son teknolojik gelişmelere paralel olarak gerekli laboratuvar ve radyolojik incelemeler yapılarak hastalığın teşhisi konulmakta, ayaktan ya da yatırılarak tedavileri sağlanmaktadır.

 

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Polikliniğinde hasta çocuklar dışında sağlıklı çocuk kontrolleri de yapılmakta, gelişim ve beslenme eğitimleri verilmektedir. Yeni doğan servisinde doğum sonrası riskli bebeklerin küvezlerde takip edilmekte, yeni doğanlara rutin K vitamini ve hepatit-B aşısı uygulaması yapılmaktadır.

Uzmanlık Alanı Çocuk Cerrahisi Bölümü’nde

Dr. Zekai ALTINTOPRAK

Uzmanlı Alanı Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölüm Doktorları ise;

Dr. Mete SİVRİKAYA

Dr. Ebru AKAR

Dr. Fatma PEHLİVANOĞLU

Çocuklara hizmet vermektedir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yazarlarımızın yazdığı yazılar ile haberlerin altına yapılan yorumların hukuki sorumluğu yazıyı yazana ve yorum yapana aittir. Yazıların içeriklerden dolayı  haber sayfamız www.urlacantvradyo.com.tr ve İmtiyaz sahibi, Haber Müdürü hukuki sorumlu tutulamaz. Kamuoyuna duyurulur...

Hukuk Danışmanımız Av. Seyit Ahmet Akyüz  

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL