TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 342.145
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 26.145
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 193
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 19.199
Genel

İZMİR AMERİKAN KOLEJİ’NDE BÜYÜK GURUR…

TÜBİTAK BİLİM OLİMPİYATLARI’NA İZMİR DAMGASI

İZMİR AMERİKAN KOLEJİ’NDE BÜYÜK GURUR…

TÜBİTAK BİLİM OLİMPİYATLARI’NA

İZMİRLİ ÖĞRENCİLER DAMGA VURDU

 

TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları’nın ilk aşamasına İzmirli liseli gençler damga vurdu. İzmir Amerikan Koleji’nden üç öğrenci, Aralık ayında yapılacak olan TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları 2. Aşama Matematik Sınavı’na katılmaya hak kazandı. Liseli üç öğrenci, TÜBİTAK’ta İzmir’i temsil edecek olmanın gururu yaşıyor.

 

İzmir Amerikan Koleji’nin (ACI) üç öğrencisi elde ettikleri başarılı sonuçlarla, Aralık ayında yapılacak olan TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları 2. Aşama Matematik Sınavı’na katılmaya hak kazandı. ACI öğrencileri bu başarılarının yanı sıra sadece belli bir kontenjan dâhilinde öğrencinin davet edildiği, olimpiyatlara hazırlık niteliğinde Eylül ayında gerçekleştirilecek olan Olimpiyat Yaz Kampı’na da katılacak.

 

ÜSTÜN BAŞARI GÖSTERDİLER

İzmir Amerikan Koleji’nden (ACI) üç öğrenci, TÜBİTAK’ta İzmir’i temsil edecek olmanın gururunu ve heyecanını yaşıyor. Balkan Genç Matematik Olimpiyatı’nda Türk Milli Takımı’na seçilerek 2. Aşamaya otomatik olarak seçilen Lise 1 öğrencisi Adil Enes Yılmaz’ın yanı sıra 3 Temmuz 2021 tarihinde yapılan ve 1611 kişinin yarıştığı Olimpiyat seçmelerinde Lise 3 öğrencisi Can Gökmen ile Lise 2 öğrencisi Deniz Tanacı da üstün başarı göstererek bu hakkı elde ettiler.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yazarlarımızın yazdığı yazılar ile haberlerin altına yapılan yorumların hukuki sorumluğu yazıyı yazana ve yorum yapana aittir. Yazıların içeriklerden dolayı  haber sayfamız www.urlacantvradyo.com.tr ve İmtiyaz sahibi, Haber Müdürü hukuki sorumlu tutulamaz. Kamuoyuna duyurulur...

Hukuk Danışmanımız Av. Seyit Ahmet Akyüz  

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL