Genel

İzmir Adliyesi’nde 7 mahkeme karantinaya alındı

” Bayraklı Adliye Sarayı’nda 7 mahkeme karantinada”

İzmir Adliyesi’nde 7 mahkeme karantinaya alındı

11 bin avukat bir an önce Covit aşısı yapılmasını istedi. İzmir Adliye Sarayı’nda 20., 22., 33., 43. asliye ceza mahkemeleri ile 4., 5., 17. asliye hukuk mahkemeleri, çalışanlarında koronavirüs vakasına rastlandığı için karantina altına alındı. Bu durum hakim,savcı,adliye çalışanları ve 11 bin avukatı tedirgin etti. Izmir Barosu üyesi Avukat Özlem Karadeniz, öncülüğünde başlatılan ” Avukatlara aşı ” kampanyası büyük ses getirdi.

Avukat Karadeniz’ in Instagram hesabından yaptığı paylaşıma Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof.Dr. Metin Feyzioğlu ses verdi.  Kendi hesabından paylaşım yapan Feyzioğlu, ” Değerli meslektaşlarımız,Avukatların Covid -19 aşısı olması konusunda Sağlık Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı nezdinde Başkanlığımızca yazılı ve sözlü tüm girişimlerde bulunulmuştur.Takibi yapılmaktadır” dedi.

Adalete hizmet eden avukatlar zor koşullarda görev yaptıklarını, Türkiye genelinde bir an önce aşı yapılmasını istediklerini dile getiren Avukat Özlem Karadeniz, ” Izmir’de adliye binaları bir birine çok uzak.Bayraklı Adliye Sarayı’nda  7 mahkeme Covit nedeniyle hizmet vermemekte ve karantinaya alınmış durumda.Bizler çok zor koşullarda görev yapıyoruz.Karşıyaka Adliyesi Asliye Hukuk Mahkemeleri Çiğli ilçesinde, eski bir işhanından olan binada bulunuyor.Fiziki şartlar çok kötü.Daracık koridorları var. İki avukat karşı karşıya gelince zor geçiyor.Burada çok zor şartlarda görev yapıyoruz. Covit -19 bulaşıcı. Çalışanlar,avukatlar ve vatandaşları burada nasıl görev yapabilir. Vaka sayıları günden güne artıyor. Adalete hizmet veren herkese bir an önce aşı yapılmalı. Daha geçen hafta bir hakim Covid’ ten yaşamını yitirdi. Yetkililere sesleniyoruz, “bize bir an önce aşı yapılsın” dedi.

 

” Bayraklı Adliye Sarayı’nda 7 mahkeme karantinada”

 

İzmir Adalet Sarayı’nda koronavirüs vakaları arttı. İzmir 4. Asliye Hukuk Mahkemesi, İzmir 5. Asliye Hukuk Mahkemesi ve İzmir 17. Asliye Hukuk Mahkemesi ve İzmir 20. Asliye Ceza Mahkemesi, İzmir 22. Asliye Ceza Mahkemesi, İzmir 33. Asliye Ceza Mahkemesi ve İzmir 43. Asliye Ceza Mahkemesi, personelinde koronavirüs vakasına rastlanması nedeniyle karantinaya alınmıştı.

Geçtiğimiz günlerde İzmir 27. Asliye Ceza Mahkemesi Hâkimi Kemal Oruç koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetmişti

 

HABER Bahri KARATAŞ

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL