Genel

İYTE’den Uluslararası Düzeyde Başarı

İYTE’li Ekip Uluslararası Düzeyde Başarıdan Başarıya Koşuyor

İYTE’den Uluslararası Düzeyde Başarı

Türkiye’nin teknoloji üssü İYTE’den Uluslararası bir başarı daha, Mimarlık Bölümü Araştırma Görevlisi Yusuf Furkan Kaya, İYTE Mimarlık Bölümü mezunu Ceren Bingöl ve ekip arkadaşları Uluslararası düzeyde başarı elde etti. Kazanılan Uluslararası başarı akademik personel ve öğrenciler arasında sevinç yarattı.

 

Uluslararası mimari yarışma düzenleme kuruluşu YAC (Young Architects Competition) tarafından organize edilen “Detroit Waterfront District” yarışmasının sonuçları açıklandı. Uluslararası düzeyde bir mimari fikir projesi yarışması olan organizasyonda İYTE Mimarlık Bölümü Araştırma Görevlisi Yusuf Furkan Kaya, İYTE Mimarlık Bölümü mezunu Ceren Bingöl ve ekip arkadaşları Beatrice Tosini “Urban Loop” projeleri ile mansiyon ödülü almaya hak kazandı. Detroit kentinin eski hayat dolu günlerine tekrar kavuşabilmesinin temsilini amaçlayan proje, nehir kıyısında olması sayesinde hem su ve çevresinde gelişen yaşam ile hem de kentin ve ülkenin en önemli fuar merkezlerinden bir tanesi olan COBO merkezi ile birebir etkileşerek Detroit için yeni bir düğüm noktası ve simge olmayı hedefliyor. İçerisinde 500 odalı bir otel, 200’den fazla konut birimi ve 20.000 m2’lik sosyal alanları ile toplamda 80.000 m2 programa sahip olan bu kompleks yapı, aynı zamanda bir aktarma merkezi olarak da çalışmakta. Birçok projenin yer aldığı yarışmada bu kapsamlı projeleri ile dikkat çeken ekip, jüriyi etkilemeyi başarmış ve ödüle layık görülmüştür.

 

 

İYTE Rektörü Prof. Dr. Yusuf Baran :” Uluslararası mimari yarışma düzenleme kuruluşu YAC (Young Architects Competition)  tarafından organize edilen “Detroit Waterfront District” yarışmasında Araştırma Görevlimiz Yusuf Furkan Kaya, mezunumuz Ceren Bingöl ve ekip arkadaşları Beatrice Tosini “Urban Loop” projeleri ile mansiyon ödülü almaya hak kazanmışlardır.  İYTE adına uluslararası düzeyde gösterdikleri başarılarından dolayı proje ekibini tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum. “Dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yazarlarımızın yazdığı yazılar ile haberlerin altına yapılan yorumların hukuki sorumluğu yazıyı yazana ve yorum yapana aittir. Yazıların içeriklerden dolayı  haber sayfamız www.urlacantvradyo.com.tr ve İmtiyaz sahibi, Haber Müdürü hukuki sorumlu tutulamaz. Kamuoyuna duyurulur...

Hukuk Danışmanımız Av. Seyit Ahmet Akyüz  

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL