TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 223.238
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 6.143
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 57
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.214
Genel

İYTE Rektör Prof.Dr.Yusuf Baran:”Geleceğin bilim liderlerini, Aziz Sancar’larını, Nobellilerini İYTE’de yetiştiriyoruz”

Haber Cenk Özen

İYTE Rektör Prof.Dr.Yusuf Baran:”Geleceğin bilim liderlerini, Aziz Sancar’larını, Nobellilerini İYTE’de yetiştiriyoruz”

İzmir Fen Lisesi 10. Sınıf öğrencisi Ayşe Serra Köşger’den büyük başarı, “Akut Lenfoblastik Lösemide Bitkisel Kökenli Kimyasalların Antikanser Erkilerinin Gözlenmesi” yürüttüğü bilim projesi ile TÜBİTAK 2021 Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Ege Bölge birinciliği kazanan Ķöşger aynı proje ile ardından Türkiye birinciliğini kazandı. Öğrencinin Proje danışmanlığını İYTE Rektörü Prof.Dr.Yusuf Baran yapıyor.  Öğrencisinin kazanmış olduğu bu büyük başarıdan sonra Baran sosyal medya aracılığı ile öğrencisini tebrik etti.

İYTE Rektörü Prof.Dr. Yusuf Baran: “Sevgili Öğrencim Ayşe Serra ile gurur duydum! Danışmanlığını yaptığım İzmir Fen Lisesi 10. sınıf öğrencisi sevgili Ayşe Serra Köşger “Akut Lenfoblastik Lösemide Bitkisel Kökenli Kimyasalların Antikanser Erkilerinin Gözlenmesi” başlıklı proje ile TÜBİTAK 2021 Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Biyoloji alanında Ege Bölge 1’inciliğinin ardından 8 Haziran 2021 tarihinde Türkiye 1’inciliği ödülünü aldı.

Sevgili Ayşe Serra’yı kutluyor, başarılarının devamını diliyorum…

Geleceğin bilim liderlerini, Aziz Sancar’larını, Nobellilerini İYTE’de yetiştiriyoruz.

 

İYTE Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü’nden tebrik mesajı yayınlandı
Bölümümüz öğretim üyesi ve Rektörümüz Prof Dr. Yusuf Baran’ın danışmanlığını yaptığı İzmir Fen Lisesi 10. sınıf öğrencisi sevgili Ayşe Serra Köşger, “Akut Lenfoblastik Lösemide Bitkisel Kökenli Kimyasalların Antikanser Erkilerinin Gözlenmesi” başlıklı proje ile TÜBİTAK 2021 Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Biyoloji alanında Ege Bölge 1.’liğinin ardından 8 Haziran 2021 tarihinde Türkiye 1.liği ödülünü almıştır.
Sevgili Ayşe’yi ve danışmanı Prof. Dr. Yusuf Baran’ı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yazarlarımızın yazdığı yazılar ile haberlerin altına yapılan yorumların hukuki sorumluğu yazıyı yazana ve yorum yapana aittir. Yazıların içeriklerden dolayı  haber sayfamız www.urlacantvradyo.com.tr ve İmtiyaz sahibi, Haber Müdürü hukuki sorumlu tutulamaz. Kamuoyuna duyurulur...

Hukuk Danışmanımız Av. Seyit Ahmet Akyüz  

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL