TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 221.052
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.294
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 51
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.093
Genel

“İYTE ” Avrupa Birliği Çocuk Üniversitesi Ağına Seçildi

Rektör Prof.Dr. Yusuf Baran önderliğinde uzmanlık alanlarından dünya ses getiren bilim insanları İYTE’i başarıdan başarıya götürüyorlar.

“İYTE ” Avrupa Birliği Çocuk Üniversitesi Ağına Seçildi

İYTE Çocuk Üniversitesi, 34 ülkeden üyesi bulunan Avrupa Çocuk Üniversiteleri Ağı’na (EUCU.NET) seçildi.

 

2019 yılında faaliyetlerine başlayan İYTE Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (İYTE Çocuk Üniversitesi) dünyada bu alanda tek oluşum olan ve 34 ülkeden üyesi bulunan Avrupa Çocuk Üniversiteleri Ağı’na dahil olarak uluslararası bir nitelik kazandı.

 

Dezavantajlı grupların da dahil olduğu, tüm çocuklar için coğrafi sınırları aşan ve gönüllülük esasıyla faaliyet gösteren çocuk üniversiteleri platformu; çocuklarda merak ve eleştirel düşünebilme yeteneğinin geliştirilmesi, bilim ve üniversite bölümleri ile tanıştırılmaları, gelecekte yapacakları meslek tercihleri hakkında vizyon geliştirmelerini ve baskı yapılmadan bir saygı atmosferi oluşturmayı amaçlıyor.

 

EUCU.NET’in faaliyetleri arasında; veli ve eğiticilerin eğitimi ile ülkeler arasında çocuk üniversitelerinin karşılıklı projeler üretmesi, ağa dahil üniversiteler ile ortak etkinlikler/dersler düzenlenmesi yer alıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yazarlarımızın yazdığı yazılar ile haberlerin altına yapılan yorumların hukuki sorumluğu yazıyı yazana ve yorum yapana aittir. Yazıların içeriklerden dolayı  haber sayfamız www.urlacantvradyo.com.tr ve İmtiyaz sahibi, Haber Müdürü hukuki sorumlu tutulamaz. Kamuoyuna duyurulur...

Hukuk Danışmanımız Av. Seyit Ahmet Akyüz  

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL