Siyaset Son Dakika

İyi Parti Urla’da istifa zinciri

İyi Parti Urla’da istifa zinciri

İyi Parti Urla’da istifa zinciri

İyi Parti Urla’da istifa zinciri, İlçe teşkilatında kurucu üye ve geçmişte  yönetim kurulu üyeliği de yapan Berrin Gürsoy İplikçi ve Ali Yıldıray Varol sosyal medya da  kamuoyuna açıklama yaparak istifa ettiklerini açıkladılar.

 

Ali Yıldıray Varol sosyal medyadan verdiği istifa mesajı söyle: “Ülkede uygulanmaya çalışılan dayatma antidemokratik rejime karşı ,başarılı olursa dengeleri değiştirebilecek, tek ideolojisi Gerçek Atatürk Milliyetçiliği ve hedefi Çağdaş Parlamenter Sistem olacağına inanarak kurucu üye olarak destek verdiğim İYİ Parti üyeliğimden gördüğüm hedeflenen noktadan uzaklaşma nedeniyle İSTİFA etmiş bulunmaktayım. Başlangıçta çıkılan yolda , art niyetsiz vatan sevgisi taşıyan , birlikte çaba gösterdiğim ve bu yolda tanıma fırsatı bulduğum herkese teşekkür ederim.”dedi.

 

Berrin Gürsoy İplikçi’nin sosyal medyadan verdiği istifa mesajı:”İlçe teşkilatında kurucu ve yönetim kurulu üyesi, sonrasında Belediye Meclis üyesi adayı olduğum İYİ Parti üyeliğinden kuruluş ideolojisinden uzaklaşmış olduğunu düşünmem nedeni ile istifa etmiş bulunmaktayım. Bu yolda edindiğim dostluklar bakidir.”dedi.

 

Gece yarısı açıklanan Urla’da İyi Parti’deki bu istifa haberleri bomba etkisi yarattı. İstifaların art arda gelmesi, Urla İyi Parti’de zincirleme bir çözülme mi yaşanıyor sorusu sorulmaya başlandı.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL