BELEDİYELER Genel Gündem

İnce’ den 10+ 3 değerlendirmesi

İnce’ den 10+ 3 değerlendirmesi

İnce’ den 10+ 3 değerlendirmesi

İnce’ den 10+ 3 değerlendirmesi

Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, 10+ 3 yıllık görev sürecinde yaptıkları ve yapacaklarını düzenlediği toplantıda, basın mensuplarıyla paylaştı.

Pare Ceremonie’ de düzenlenen kahvaltılı basın toplantısına, gazeteciler yoğun bir ilgi gösterdi.

Ateşten Gömlek, lise yıllarında okuduğum ve beğendiğim, Türk Edebiyatının ender eserlerinden birisiydi. Halide Edip Adıvar’ın kalemine kahramanlık yapacağım hiç aklıma gelmemişti. 2009 seçimlerini iki kelimeyle özetleyecek olursak ‘Ateşten Gömlek’ en iyi betimleme olacaktır diye konuşmasına başlayan Başkan Mustafa İnce,  ” Lakin, doğduğum ve doyduğum kente, partime, aileme ve kendime bir söz verdim. Bu gömlekte yanmayacaktı kimse. Ben dahil kimse yanmayacaktı. Yakmadım, yanmadı. Aklımız, bedenimiz, yüreğimiz ve ekibimiz ile bu ateşi söndürüp, kentin Belediye Başkanlığı gömleğini giydik üstümüze. Memursuz, bilgisayarsız, dosyasız başladığımız belediyecilik serüveninde şimdi sayısız eserlerle devam etmekteyiz. Mottomuz, inanmak oldu. Önce kendimize, sonra birbirimize inandık yol arkadaşlarımla. Seçimlerde rekorlar kırdık. Ama en önemlisi, Güzelbahçeli vatandaşlarımızı inandırdık.

Peki nasıl inandırdık? Öncelikle, hiçbir inanca, kimliğe saygısızlık yapmadan, herkesi kucaklayarak. Camilerin temizliğinden, boyasına kadar ilgilenirken; Alevi kardeşlerimizin Cemevi için yaptığı taleplerine kulak verdik ve 4 ay gibi kısa bir sürede Yaka Mahallesi Tahtacı Kültür Evi, Cemevi’ni açtık. Paskalya’da Hristiyan kardeşlerimizi unutmadık. İnsana dair değildi sadece çalışmalarımız. En yakın komşularımız can dostlarımızı da unutmadık. Geçici Bakımevlerini yaptık ve genişlettik. Her hafta düzenli mama dağıtımı yaptık sokaklarda. Bununla birlikte kentimize yüzlerce park ve yeşil alan kazandırdık. Daha yeşil bir Güzelbahçe, Güzelbahçe’nin mavisine çok yakıştı ” dedi.

 

KÜLTÜRE ÖNEM VERDİK

Toplanacak, konuşacak ve kültürel aktivitelere kışın gideceğimiz bir yerimiz yoktu. Kültür Merkezini yapıp, adını da Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ismini verdik diye devam eden İnce,  ” Tuncel Kurtiz Salonu, bugüne kadar binden fazla etkinlikle buluştu. Aynı yere, kapalı Pazar yerini de açtık. Özgürlük ve Demokrasi meydanını da kurduk.

Aslında bu meydanın ismi, Güzelbahçe’nin şiarı olmuştu. Bu sebeple, Gezi parkı olaylarında yitirdiğimiz 16 yaşındaki Berkin evladımızın parkını Yaka Mahallesine açtık. Açılışında, annesi Gülsüm Elvan ve babası Sami Elvan’da yanı başımızdaydı.

Tabi, tüm bunları zorlu ve yıpratıcı geçen 2014 seçimlerinden sonra gerçekleştirdik. Zira 2014’te Güzelbahçeli vatandaşlarımızın bana ve ekibime inancı, hizmetlerimizle onurlandırmak zorundaydık. Bu derin hürmet, benim ve partim arasında da bir gün olsun sarsılmayınca da ortaya rekorlar ve sayısız eserler çıktı. Öz gücümüzle, gençlerimizle 24 Ocak, 6 Mayıs ve 2 Temmuz gibi ülkemizin karanlık günlerinde, anmaları unutmadık. Seçim bildirgemizde ne söz verdiysek, bizim elimizde olan tüm projeleri gerçekleştirdik. Sen O’sun, sen bu’sun diye ayırmadık. Gücümüzü özgürlük ve demokrasiye olan inancımızdan aldık. İlla bir taraftan yana olduğumuzu iddia edeceklerse ‘özgürlük, barış ve demokrasi ’den yanadır o ”

 

ÜÇÜNCÜ DÖNEM

 

İki dönemi bitirip üçüncü döneme devrolurken başkanlığımız halkımıza vermiş olduğumuz güveni 2019’da %70’lik oyla İzmir’in 3’üncilik koltuğuna oturttu bizleri. Demek ki bir şeyler doğru gitmiş, Güzelbahçe’de verilen sözler tutulmuş ve halk bu hizmetlerden memnun olmuş ki bizlere olan güveni bir kez daha ve üzerine daha fazlasını koyarak yeniden seçilmişiz, diye konuşmasına devam eden CHP’ li Belediye Başkanı Muharrem İnce,

 

“Hizmetler ardı ardına ve zamanından önce yerine geldi. Seçim biter bitmez ‘Tematik Park’ tamamlandı. Ardından ‘Yelki Pazar’ı. Hizmetler aktıkça halkın güveni bizleri iş yapma aşkıyla sarmaya devam etti. İzmir körfezinin ilk ‘Mavi Bayrak Plajı’nın bayrağını göndere çekmenin gururunu yaşadık.

Yaptığımız parklar ve yeşil alanlar bize yetmedi. Ormanlar dikmeye karar verdik. Z Kuşağı, Çulfa, Özgürlük, Barış ve Demokrasi ormanları oluşturduk. Doğaya olan tutkumuzu ona zarar vermeden daha yaşanabilir, temiz bir Güzelbahçe için dönüşüme büyük katkı sunarak ‘Atık Merkezi’ kurduk.

Sözümüz olan Atatürk Mahallesi ‘Çarşı’ projemizi gerçekleştirmenin onurunu ve gururunu yaşadık. Adeta küçük bir Alaçatı modeli yaratarak İzmir’in cazibe merkezi haline getirdik. ‘Köylü milletin efendisidir’ sözünü kendimize şiar edindik ve çiftçimizi köylümüzü yalnız bırakmadık, kooperatiflerimize destek olduk, hep yanlarında olduk ve olmaya devam edeceğiz.

Dünya büyük bir dönüşüm ve değişim yaşadı. Son 2 yıl adeta her şey yeniden düzenlenir oldu. Covid-19 tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alırken halkın en büyük umudu ve destekçisi olan belediyemiz her türlü koşulda yanlarında olduğumuzu gördüler. Kah pazarını yaptı, kah ekmeğini dağıttı kah doğum günü pastasını evine götürdü. Bize üç dönem inanan güvenen ve kendimizi teslim ettiğimiz halkımızın bu zor zamanında yüreğimizi açtık ve halkımızı bu zor zamanda yalnız bırakmadık.

3 dönem yani 13 yıl yani 4745 gün inandık, çalıştık ve bu güveni boşa çıkartmamak. Tek inandığımız ve güvendiğimiz halkımızın karşısına, başımızı eğecek hiçbir yanlış yapamadan, sadece verdiğimiz sözleri yerine getirmek gururu ve mutluluğuyla halkımızın karşısında eğildik. Ama daha bitmedi, Güzelbahçe’mize verilecek sözlerimiz, yapacak hizmetlerimiz ve gidecek yolumuz var.

Şair Adnan Yücel’in de dediği gibi ‘Daha bitmedi sürüyor kavga ve sürecek, yeryüzü aşkın yüzü oluncaya dek…’

Son söz olarak GÜZELBAHÇE’DE YAŞAMAK AYRICALIKTIR bugün burada beraber bu ayrıcalığı bizlerle yaşadığınız için sizlere teşekkür ediyorum.

Saygı ve sevgilerimle”

 

GELECEK HEDEFLERİMİZ

Çamlı Köy Meydanı:

Güzelbahçe’de tüm mahallelere doğalgaz hattı döşendi.

Bazı bölgelerin sorunu çözüldükten sonra doğalgaz çalışmaları başlayacak.

 

Çamlı Köyümüze önümüzdeki yıl doğalgaz girdikten sonra seçim bildirgemizdeki ‘Meydan Projesi’ne başlayacağız.

 

Sahil Düzenleme Projesi: Bakanlığın istediği ÇED (Çevresel Etki Değerlendirmesi) raporunu belediyemiz hazırlayıp bakanlığa sunacak, sonrasında İzmir Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte proje üzerinde görüşüp çalışmalara başlanacak.

 

75.Yıl Cumhuriyet Bulvarı (24,5 Metrelik Yol): Yıllardır hayali kurulan bu yolla, 2021 yılında ilk ağaç taşıma işlemine başlayarak bu yıl içinde Ayşe Mayda Spor Tesisleri ile İlçe Emniyet Müdürlüğü arasındaki etabı tamamladık. Bu süreçten sonra İzmir Büyükşehir Belediyemiz, alanı programına alıp çalışmalara başlamasını bekliyoruz.

 

Özbilimkent Köprüsü: İlçede hayati önem taşıyan iki köprümüzü yapmıştık. Özbilimkent Köprüsü olarak bilinen Çamlıçay deresi üzerinde bulunan bu köprümüzü de tamamlayıp halkımızın hizmetine sunacağız.

 

Go-Kart Direnişi: 2018’yılında bir girişimcinin ısrarla yapmak istediği fakat Güzelbahçe halkını arkamıza alarak direndiğimiz ve kazandığımız go-kart direnişimiz doğa kazanana kadar sürecek.

 

Alpay Kandemir Parkı: Geçtiğimiz yıl ağustos ayında vefat eden, Güzelbahçe Belediyesi Meclis Üyeliği ve Meclis Başkan Vekilliği, Güzelbahçe Belediye Spor Kulübü Başkanlığı yapmış, Güzelbahçe’nin sevilen esnaflarından Alparslan (Alpay) Kandemir’in ismini Yalı Mahallesi 99 sokakta bulunan alanda yaşatacağız.

 

Yeni Parklar: 10 yeni park ile 2 parkımızı da revize ederek 35 bin m² ‘lik alanda her ay bir park açılışı yapma hedefimiz olacak. Bu parkları yapmak için 3 milyon 750 bin TL’ye yakın bir bütçe öngörmekteyiz. 15 Mayıs 2022 – Erhan Baysan Parkı, 30 Temmuz 2022 – Orman Şehitleri Parkı,         4 Ağustos 2022 – Alpay Kandemir Parkı, 24 Eylül 2022 – Muhtar Erol Cengiz Parkları ilk etapta tarihlerini belirlediğimiz parklarımızı açıp hedeflediğimiz sayıyı tamamlayacağız. Ayrıca İzmir Büyükşehir Belediye’mizinde Güzelbahçe’de 55 bin m²’lik alanda yeşil alan çalışması olacak.

 

Olivelo Ekolojik Yaşam Parkı: Güzelbahçe, günü birlik turizmin yaşandığı en güzel yerlerden biri. İnsanları doğayla buluşturmak için Yelki’de 57 hektar alan içerisinde rekreasyon alanı yapacağız. İzmir Büyükşehir Belediyesi bu alanla ilgili proje çalışmasını başlattı ve sonuçlandı. Kısa bir süre içerisinde Büyükşehir Belediyemiz çalışmaları başlatacak.

 

Gençlik Merkezi: Güzelbahçe’deki gençlerimizin bir araya geleceği, projeler sunabileceği ‘Genç Çınarları’ Güzelbahçe’mizde yetiştireceğiz.

 

Kadın Dayanışma Merkezi ve Masal Evleri: Kadınlarımızın yaşamış oldukları sorunlardan dolayı kendilerini güvende hissedebilecekleri bir yer yapacağız. 2023 yılında Kadın ve Aile Müdürlüğü kuracağız.

 

Kütüphane: Mevcut kütüphanelere ek olarak Güzelbahçe’mizde erişilebilir bir kütüphane oluşturacağız.

 

İnkaya Mağarası: Yelki Mahallesi’nde bulunan İnkaya Mağarası ile ilgili 9 Eylül Üniversitesi ile çalışmalar yaptık. Turizme kazandırmak için çalışmalarımız devam ediyor.

 

Ekonomi Üniversitesi: İlçemizde 17 Kamu, 53 özel, ayrıca 1 kamu olmak üzere 3 otizm okulu da bulunuyor. 10 bin öğrenci eğitim gördüğü Güzelbahçe’de bir üniversite artık elzemdir. İlçemize gelecek Ekonomi Üniversite’sinin planlarının tamamlanması ve belediyemize sunulmasıyla ruhsatını hızlı bir şekilde çıkarıp üniversitemize kavuşacağız.

Haber Karataş Haber Ajansı

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL