BELEDİYELER Genel Gündem Siyaset

Her türlü ayrımcılığa hayır

Haber Merkezi

Her türlü ayrımcılığa hayır

Başkan A.Adayı Kemal Ay’dan İthal, Yerli Aday Çıkışı

Urla siyasetinde uzun süredir gündemi meşgul eden İthal ve Yerli  aday adayı söylemlerine Urla Belediye Başkan A. Adayı Kemal Ay noktayı koydu. Her türlü ayrımcılığa “HAYIR” diyen Başkan A. Adayı Kemal Ay’ın kendi sosyal medya hesabından yaptı paylaşımda şu ifadeleri kullandı;

Sevgili Urlalı hemşehrilerim;

Urla’nın sokaklarında büyüdüm, karış karış her yerini gezdim, büyük, küçük demedim, sıkmadık el bırakmadım. Benim için hepsi birbirinden kıymetli tüm hemşehrilerimin talep, istek, şikayet ve önerilerini yerinde dinledim. İyi günde, kötü günde, yanlarında olmaya çalıştım. Son günlerde beni üzen birkaç olayı sizlerle paylaşma gereği duyuyorum.

Bir takım çevrelerin, kasıtlı, plan program dâhilinde, yaptığı ithal ve yerli aday söylemleriyle vatandaşlarımızı yönlendirmeye çalıştıklarını düşünüyorum. Belirlemiş oldukları kriterler neticesinde 47 belediye başkan aday adayı arasında, önceden hedefledikleri belediye başkan adayına, seçmen ve parti temsilcilerini yönlendirmek için yapılan bu düzmece oyuna kimsenin kanmayacağını da ümit ediyorum.

Hepimiz bu memleketin evlatlarıyız.

Ben Kemal Ay yıllardır içinizdeyim, üzüldünüz üzüldüm. Sevindiniz sevindim.

Ortalıkta gözükmeyen, kendilerini çok iyi saklayan, bir takım çevrelerin başı çektiği bu yapılanmada, planlarda ben yokum. Bende, bu çevrelerin, diğer aday adayı arkadaşlarım gibi, kabul etmediği ötekileştirdiği bir aday adayıyım.

Yaşar Kemal “Bir toplum, hoşgörüsü kadar güçlü, sağlam haklıdır. Zulmü kadar zalim, zayıftır. Irkçılık ise en korkunç hastalıktır.” diyerek ayrımcılığa, ötekileştirmeye, ırkçılığa bakış açısının ne olduğunu dile getirmiştir.

Irkçıların, ayrımcılık yapanların; Özgürlük, Halkların Kardeşliğini, Demokrasiyi savunan Cumhuriyet Halk Partisinde, yeri de, söz hakkı da yoktur.

Her türlü ayrımcılığa hayır.

Urla’nın evladı olarak, ayrımcılığa uğramış tüm belediye başkan aday adayı ile belediye meclis üyesi aday adaylarına, en derin sevgi, saygı ve hürmetlerimi sunarım. Ben yoldaşlarımı seçerken, onların diline, dinine, ırkına, mezhebine, doğduğu yere bakmam. Yüreğine, çalışkanlığına, dürüstlüğüne, halkın içinde, vatandaşın gönlünde olup olmadığına bakarım.

Yüreği güzel, tüm insanlara selamlarımı gönderiyorum.

Temiz kalpli, Cumhuriyet Sevdalısı, Atatürkçü, Urla halkının bu oyunu gördüğüne ve bu oyunu bozacağına hiç şüphem yok.

Cumhuriyet Halk Partinin bir neferi olarak. Mücadelemi sonuna kadar sürdüreceğim. Hak Hukuk Adalet yürüyüşünde partimin ve kıymetli Urla halkının sonuna kadar arkasındayım.

Seçimden seçime değil her zaman sizlerle

Kemal Ay

URLA BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL