TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 213.297
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.091
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 63
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 4.219
Genel Sağlık

Hemşireler Haftası Kutlu Olsun

Bahri Karataş ( KHA)

Hemşireler Haftası Kutlu Olsun

Urla Devlet Hastanesi’ nin Başhekimi Opr.Dr. Beyin Cerrahi Adıgüzel Demirel ile hastanenin sevilen Genel Cerrahi Opr.Dr.Ahmet Turan Durak,” Hemşireler Haftası’ nı” güzel duygularıyla kutladılar.

Durak; “Birbirimizi ailemizden daha çok gördük çoğu zaman… Zor bı vaka biter yüzümüzün akıyla çıktık diye sarılır sevinirsin, asistanken omzunda ağlarsın. İşlerin yetişmez bir bakarsın o zaten halletmiş çoğunu sana söylemeden bile.. Hastanın iyiliği için hiç erinmeden gücenmeden çabalar.. derdini sırlarını paylaşırsın onunla.. dert ortağı olursun… İlk atandığın yerde sana yemek yapar getirir. Seni çarşıda gezdirir esnafa tanıtır.. Melek gibi bir şey canlandı mı gözünüzde canlanmadıysa ben anlatamamışımdır.. meslek hayatım boyunca birbirimize emeğimizin geçtiği tüm hemşire arkadaşlarıma hemşire haftası vesilesiyle teşekkür ediyorum. Kutlu olsun. Fotoğrafını bulamadığım o kadar çok kişi var ki.. hepinizi mesleğinize olan aşkınızdan dolayı yürekten kutluyorum” dedi.

Başhekim Adıgüzel Demirel mesleğini büyük zorluklarla yapan, vefakar hemşirelerin gününü şu şekilde kutladı,

“Son zamanlara kadar hemşire sadece bayanlar arasında seçilmekteydi. Bunun anlamı ise şuydu. Hemşire ya bir anne yada anne adayı, Annenin yüreğinde doğuştan gelen , vermekle asla azalmayan sevgi ve merhamet vardır. Ve bu annelik içgüdüsü ile sevgiyi ve merhameti hastasına bir evladı, gibi son zerresine kadar esirgemeden veren sağlığın kalbi, gözü, kulağı , merhamet elidir. Hemşire hekimin en büyük yardımcısı , mesleki konuda dert ortağı ve sırdaşıdır .Hemşire acı içinde kıvranan insana şefkat ve merhamet elini uzatan kişidir. Hemşire hayat kurtarmak için çalışan hekime tüm içtenliği ile yardım etmek için yüreği pır pır atan kişidir. Covid-19 pandemisi sürecinde toplum tarafından değerleri kısmen fark edilen ama her zaman Sağlık ordusunun en ön safında yer alan eşini ,çocuğunu, annesini babasını ihmal ederek hayatı pahasına insan sağlığı için mücadele eden vefakar cefakar tüm hemşire arkadaşlarımın hemşireler gününü kutluyorum. Ayağınıza taş değmesin. Rabbim sizleri korusun.”Dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yazarlarımızın yazdığı yazılar ile haberlerin altına yapılan yorumların hukuki sorumluğu yazıyı yazana ve yorum yapana aittir. Yazıların içeriklerden dolayı  haber sayfamız www.urlacantvradyo.com.tr ve İmtiyaz sahibi, Haber Müdürü hukuki sorumlu tutulamaz. Kamuoyuna duyurulur...

Hukuk Danışmanımız Av. Seyit Ahmet Akyüz  

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL