Genel Spor

Helin Urla’nın gurur

11 yaşındaki Helin, Türkiye Yelken Federasyonu 2021 Yılı Faaliyet Programı’nda yer alan TYF Milli Takım Seçme Yarışları’nda junior sınıfında Milli Takım kapmına seçildi

Helin Urla’nın gurur

Türkiye Yelken Federasyonu 2021 Yılı Faaliyet Programı’nda yer alan TYF 2021 Milli Takım Seçme Yarışları’nın ilk haftasında Urla Torosan’ da gerçekleşen Optimist Milli Takımı seçmelerinde, Seferihisar Teos Yat ve Yelken Kulübü’nden 11 yaşındaki Helin Alçın, junior sınıfının Milli Takım kampanya seçmelerine davet edildi.

3-9 Nisan tarihlerinde gercekleşen TYF Milli Takım Seçme Yarışları’na bir çok kulübün sporcusu katıldı. Seçmelerde Teos Yat ve Yelken Kulübü’nden Urla’ lı Helin Alçın, junior sınıfında Milli Takım kampına davet edildi. Milli Takım kapmı Arkas Çeşme tesislerinde yapılacak.

Milli Takım kapmına seçilen Helin Alçın, spora abisi Berkay Alçın’ ın aynı kulüpte yarışlarını izleyerek bu spora başladı.

Spora Göztepe Yelken Kulübü’nde başlayan Helin Alçın, daha sonra Teos Yat ve Yelken Kulübü’nde spora devam etti.

Üç yıldır denizde küçük bedeni ile dalgalarla boğuşarak, yelken sporunu yapan Helin Alçın, Yootube kanalında da yelken sporunun faydalarını anlatıyor.

Urla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğretmen olan baba Fazlı Alçın, kızının Milli Takım kapmına seçilmesinin kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi. Baba Alçın, kızının daha illeri yıllarda Milli Takım’ da ülkemizi yurt içi ve dışında yapılacak yarışlarda temsil edeceğini söyledi.

Teos Yat ve Yelken Kulübü’nden Göktuğ Öztuncel ‘ de seçmelerde 3′ üncü oldu. Öztuncel’ de Milli Takım’a seçildi.

Bahri Karataş ( KHA)

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL