TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
Genel

Haluk Levent Eziyet Edilen Hayvanlar İçin Harekete Geçti

İZMİR’DE KARABAĞLAR BELEDİYESİNİN SAHİBİNDEN AĞIR ŞİDDET GÖRDÜKLERİ İÇİN KORUMAYA ALDIĞI VE KÖPEKLER, ÜNLÜ SANATÇI HALUK LEVENT’İN KURDUĞU AHBAP’A EMANET EDİLECEK

Haluk Levent Eziyet Edilen Hayvanlar İçin Harekete Geçti

İzmir’de Karabağlar Belediyesinin sahibinden ağır şiddet gördükleri için korumaya aldığı ve tedavisine başladığı köpekler, ünlü sanatçı Haluk Levent’in kurduğu Anadolu Halk ve Barış Platformu’na (AHBAP) emanet edilecek. Hayvanlar, bundan sonraki yaşamlarını Kemalpaşa ilçesindeki dana Ferdinand’ın da bulunduğu çiftlikte sürdürecek.

İzmir Karabağlar’da bir vatandaşın köpeklere işkence ettiği görüntülerin sosyal medyada ortaya çıkması üzerine Karabağlar Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü ekipleri olaya müdahale etti. Ekipler, 7 köpeği yasalar çerçevesinde koruma altına alarak, tedavi ve bakımını gerçekleştirdi. AHBAP’ın kurucusu Haluk Levent, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’nu arayarak köpeklerin bakımını üstlenebileceklerini söyledi. Teklifi kabul ettiklerini belirten Başkan Selvitopu, “Sevgili Haluk Levent ile görüşme sağladık. İlgisi için teşekkür ederim. Karabağlar’daki sevimli dostlarımızı korumaya ve onların her türlü ihtiyaçlarını gidermeye devam edeceğiz” dedi.

Levent de sosyal medya hesabından, “7 köpek kurtarıldı. Biri işkence görmüş, 4’ü yaralı. Karabağlar Belediyesi Veteriner Müdürlüğü ekipleri tedavilerini sürdürüyor. Sevgili Muhittin Selvitopu ile görüştük. Köpeklerin bakımını üstleneceğimizi söyledik. Kabul etti. Teşekkür ediyoruz. Dostlarımız artık Ferdinand’ın çiftliğinde yaşayacak” mesajını paylaştı.

Köpeklerin bakım ve tedavisine Karabağlar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğünün Uzundere Rehabilitasyon Merkezinde devam ediliyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yazarlarımızın yazdığı yazılar ile haberlerin altına yapılan yorumların hukuki sorumluğu yazıyı yazana ve yorum yapana aittir. Yazıların içeriklerden dolayı  haber sayfamız www.urlacantvradyo.com.tr ve İmtiyaz sahibi, Haber Müdürü hukuki sorumlu tutulamaz. Kamuoyuna duyurulur...

Hukuk Danışmanımız Av. Seyit Ahmet Akyüz  

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL