TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 217.276
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 11.937
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 203
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 10.125
Genel

Hak-İş İzmirden 1 Mayıs Açıklaması

HAK-İŞ FEDERASYONU İZMİR ŞUBE BAŞKANI GÜLTEKİN ŞİMŞEK, 1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI KAPSAMINDA YAPTIĞI AÇIKLAMADA KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİNDEN YARARLANMA KOŞULLARININ DAHA DA ESNETİLMESİ GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ.

Hak-İş İzmirden 1 Mayıs Açıklaması

Hak-İş Konfederasyonu İzmir Şube Başkanı Gültekin Şimşek, 1 Mayıs İşçi Bayramı kapsamında yaptığı açıklamada, kısa çalışma ödeneğinden yararlanma koşullarının daha da esnetilmesi gerektiğini söyledi. Bu süreçte fesih yasaklarını olumlu bulduklarını belirten Şimşek, ücretsiz izin uygulamasının istismar edilmesine ‘hayır’ dediklerini ifade etti.

Hak-İş Konfederasyonu İzmir Şube Başkanlığı, 1 Mayıs İşçi Bayramını kutlamak üzere Cumhuriyet Meydanı’nda buluştu. Hak-İş İzmir Şube Başkanı Gültekin Şimşek’in basın açıklaması yaptığı programa, korona virüsü önlemleri sebebiyle şubeden 4 kişi katılırken, sosyal mesafe kuralına uyuldu. Başkan Gültekin Şimşek, fesih yasaklarını olumlu bulduklarını ifade etti. “Bu 1 Mayıs’ta, kısa çalışma ödeneğinden yararlanma koşullarının daha da esnetilmesini istiyoruz” diyen Şimşek, “Bu süreçte uygulanan fesih yasaklarını olumlu buluyoruz. Bununla birlikte ücretsiz izin uygulamasının istismar edilmesine ‘hayır’ diyoruz. Bütün sağlık emekçilerimiz için eşit haklar istiyoruz. Taşerondan kadroya geçen emekçilerin Toplu İş Sözleşmesi (TİS) sürelerinin öne çekilmesini istiyoruz. Geçici ve mevsimlik işçilerin sorunlarının çözümünü istiyoruz. Tüm emekçilerimiz için daha fazla iş güvencesi istiyoruz. Örgütlenmenin önündeki engellerin kaldırılmasını istiyoruz. İş yerlerinde iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerinin daha da yaygınlaştırılmasını istiyoruz” dedi.

“Zor günler geçsin sonra yine meydanlarda buluşacağız”

Sendikasız ve örgütsüz çalışan bütün çalışanlara seslenen Gültekin Şimşek, “Örgütlü ol, sendikalı ol, Hak-İş’li ol” dedi. Şimşek son olarak, güçlü izolasyon, sağlıklı Türkiye vurgusu yaparak, “Zor günler geçsin sonra yine meydanlarda buluşacağız. Emekçiler yine coşacak, güzel günler gelecek” ifadelerini kullandı.

Basın açıklamasına Hak-İş İzmir Şubesine Başkanlığına bağlı üye sendikalardan; Öz Orman-İş Sendikası İzmir Şube Başkanı Hamiyet Boyacı, Öz Finans-İş İzmir Şube Başkanı Funda Bozkurt ve Öz Büro-İş İzmir Şube Başkanı İsmail Ayyıldız da katıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlkeli Tarafsız Dürüst Habercilik Anlayışı
Firmamıza ait olan www.urlacantvradyo.com’un yayınlarında, hukuka, yasaya, telif haklarınıza ve kişilik haklarınıza saygılı bir biçimde yayın yapmayı amaç edinmiş olup, 5651 sayılı yasa gereği “içerik sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir. Bu sebepten yayın organları tarafından yayınlanan haberleri okurlarımıza aktarmaya çalışmakta olduğumuzdan hukuka aykırı görülen içerikleri kontrol etme yükümlülüğümüz yoktur. Sitemiz “uyar ve kaldır” prensibi ile işlem yaptığından, herhangi bir haber ile kişiliğinize, şirketinize, telif haklarınıza, eserlerinize veya yasal haklarınızın çiğnendiğini düşünen hak sahipleri urlacantvradyo@gmail.com üzerinden bize ulaşabilirler. Talep ve şikayetler avukatımız tarafından incelenecek ve ihlal olması durumunda gerekli içerikler kaldırılacaktır. Yazarlarımızın yazdığı yazılar ile haberlerin altına yapılan yorumların hukuki sorumluğu yazıyı yazana ve yorum yapana aittir. Yazıların içeriklerden dolayı  haber sayfamız www.urlacantvradyo.com.tr ve İmtiyaz sahibi, Haber Müdürü hukuki sorumlu tutulamaz. Kamuoyuna duyurulur... Hukuk Danışmanımız Av. Seyit Ahmet Akyüz  

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL