Genel Siyaset

Hacı İsa Mahallesi’nde Seçim Kıyasıya Geçecek

Haber Bahri Karataş

Hacı İsa Mahallesi’nde Seçim Kıyasıya Geçecek

Hacı İsa Mahallesinde Seçim Kıyasıya Geçecek

İzmir’in Urla ilçesinde bulunan Hacı Isa Mahallesi’nde muhtarlık seçimine adaylar tek tek ortaya çıkmaya başladı. Şimdiye kadar, seçime üç esnaf adaylığını açıkladı. Daha önce ki muhtarın sağlık sorunları nedeniyle muhtarlığı bırakmasının ardından, 20 yıldır aza olarak ve son 1,5 yıldır da muhtarlığı vekâleten sürdüren esnaf İbrahim Yazıcı, 6 Haziran’ da yapılacak seçimde aday olduğunu açıkladı.

Vekâleten yürüttüğü muhtarlığı asaleten görev yapmak ve mahalle sakinleri olan seçmelerin sorunlarını çözmek için yola çıktığını açıklayan İbrahim Yazıcı;

“6 Haziran tarihinde mahallemiz için muhtarlık seçimi yapılacaktır. Seçmen listesi muhtarlığımızda (Köşe Urla eski Anıl Pastanesi) askıya asılmıştır. Mahallemiz Muhtarlık faaliyetlerinde 20 yılı aşkın süredir aza olarak ve yaklaşık 1,5 yıldır muhtar olarak vekâlet etmekteyim. 06 Haziran tarihinde yapılacak olan Hacı İsa Mahallesi Muhtar Seçim’inde aday olacağımı bilgilerinize sunar desteklerinizi beklerim. Tüm mahalle sakinlerimize duyurulur. Hacı İsa Mahallesi Muhtarı İbrahim Yazıcı”Dedi.

 

Esnaf olan bir diğer aday Orçun Kaylak ise neden aday olduğunu şu şekilde açıkladı. “1999’dan beri esnaflık yapıyorum. Çok dost biriktirmişim, gelen istekler üzerine, Hacı İsa Mahallesi Muhtarlığına  aday olmaya karar verdim. Herkesin hizmet anlayışı tartışılır. Ben gerçekten mahalle için faydalı olacağımı biliyorum “naçizane” Şimdiden seven sevmeyen destek verecek ya da destek vermeyecek olan herkese saygılar selamlar.” Dedi.

Üçüncü aday Hasan Yavuz 2019 tarihinde yapılan seçimlere de girmişti. Esnaflık yapan Hasan Yavuz, mahalle sakinlerine en iyi hizmeti vermek için aday olduğunu açıkladı.

 

Hacı İsa Mahallesi Sakini Hüseyin Özen; Muhtarlık seçimlerinin kıyasıya bir yarış içinde geçeceği düşünüyorum. Yıllardır mahallemizde muhtarlık yapan Hasan Çapar’ın rahatsızlığı beni çok üzdü. Hasan Bey’in sağlığının düzelmesini istiyorum ve diliyorum. Muhtar adaylarına başarılar dilerim.”Dedi.

Bahri Karataş ( KHA)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL