BELEDİYELER Genel Yaşam

Güzelbahçe’de Çocuk Şenliğine Büyük İlgi

Haber Merkezi

Güzelbahçe’de Çocuk Şenliğine Büyük İlgi

Güzelbahçe’de Çocuk Şenliğine Büyük İlgi

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ilk töreni Atatürk Mahallesi Cumhuriyet Meydanı’nda yapıldı. Güzelbahçe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çelenk töreninin ardından Güzelbahçe Kaymakamlığı tarafından Güzelbahçe Stadyumunda resmi tören düzenlendi. Okullarda şiir ve kompozisyon dallarında derece alan öğrencilere ödülleri verildi, ardından çeşitli oyunlar ve gösterilerle 23 Nisan coşkusu devam etti.

 

OLİVELO’da Binlerce Çocuk Şenliğe Akın Etti

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı’nın 104. yılı Güzelbahçe Belediyesi’nin düzenlediği OLİVELO ekolojik yaşam parkında adeta izdiham yaşandı. Büyük bir yoğunluğun yaşandığı etkinlikte kilometrelerce araç kuyruğu oluştu. Ailelerin çocuklarıyla katıldığı şenlik coşkulu bir şekilde kutlandı. Çocuklar şişme kaydıraklarda oynadı, dev maskotlarla,  palyaçolar da çocukları eğlendirdi. 6 Şişme Oyun Parkuru (Kaydırak, Kuleli Zıpzıp, Canlı Langırt, Dart, Gladyatör, Sumo), Karikatür Çizim atölyesi, Hacivat – Karagöz Kukla Yapım Atölyesi, Resim Atölyesi, Bileklik Yapım Atölyesi, Atatürk Baskılı Tişört Yapım Atölyesi, Tahta Oyuncak Atölyesi, Ali Bayırlar İlkokulu Halk Oyunları Gösterisi (2A), Güzelbahçe Belediyesi Halk Oyunları Çocuk Ekibi, Palyaçolar & Maskotlar, Özay Özgür Başkurt’tan Çocuk Şarkıları, Kostümlü Animatörler, Sosis Balon Dağıtımı, Sihirbaz Sahne Gösterisi, Pamuk Şekeri İkramı, Patlamış Mısır İkramı ve Yüz Boyama etkinlikleri ile doyasıyla gönüllerince eğlendiler.

 

‘Bugün çocukların günü’

 

Oyun alanlarını gezip çocuklara, Çocuk Nutuk, Hikaye kitabı ve bayrak dağıtan Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa Günay, sıcak havayı fırsat bilip aileleriyle birlikte piknik yapmaya gelen vatandaşları selamlayıp çay içip sohbet etti. Başkan Günay, “Bugün, Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğini temsil eden en kıymetli varlıklarımız olan çocuklarımızın bayramı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı tüm yurttaşlarımızla birlikte coşkuyla kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bu özel günü, çocuklarımızın gülüşleri ve umut dolu bakışlarıyla kutluyoruz. Bu gün aynı zamanda, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı, milletimizin egemenliğini ilan ettiği ve geleceğe dair umutlarını tazelediği bir gündür. Belediye olarak, çocuklarımızın mutluluğunu ve sağlıklı bir gelecekleri için çalışmaya devam edeceğiz. Onların eğitim, sağlık ve sosyal gelişimlerini desteklemek, en büyük önceliklerimiz arasında yer almalıdır. Bugün, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı geleceğe daha güvenle taşımak için üzerimize düşen sorumluluğu her zaman yerine getireceğimizi bir kez daha taahhüt ediyoruz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı coşkuyla kutlarken, çocuklarımıza sağlık, mutluluk ve başarı dolu bir gelecek diliyorum” diye konuştu. 

default

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL