Genel Gündem Siyaset

Güneş balçıkla sıvanmaz

Haber Merkezi

Güneş balçıkla sıvanmaz

“Güneş balçıkla sıvanmaz.”

-31 Mart Yerel Seçimlerden sonra 2024 Nisan ayının personel giderleri bile borcun içine itelenmiş.

– 544 pazarında hissesi olan batık şirketi bile bize mal ettiler.

– Alacaklar paylaşılmadı

Urla Belediyesi’nin Kayyum döneminden kalan toplam borcu 224 milyon 957 bin 311 TL dır diye paylaşılan haber sitesinin altına eski Urla Kaymakam ve Belediye Başkan V. şu an Sarıçam Kaymakamı olan Murtaza Dayanç’dan açıklama geldi.

Dayanç; Bunu KAYYUM DÖNEMİ BORCU diye sözde haber yapmanızı esefle karşılıyorum, yazdığınız yazılara ve attığınız başlıklara özen göstermenizi tavsiye ederim. Kime neyin algısını oluşturmaya çalışıyorsunuz anlamadım.

Dikkatlice inceleyin:

1- Yaklaşık 100 milyonluk vergi ve sgk borcu belediyenin on yıllar öncesinden gelen birikmiş borçlarıdır, bizim dönemimizde bu eski sgk ve vergi borçları yapılandırılarak eksiltilmiş, güncel olanları da zaten ödenmiştir. Onu da araştırın lütfen.

2- Yaklaşık 30 milyonluk şirket borcu deniyor…URİT 2023 Yılını 15 milyon kar ile kapatmıştır. O bahsedilen borç ise Urla Belediyesinin bizden önceki batık müflis şirketine aittir. Hatta hacizlik durumu bile vardır, üzerine mal varlığı olmadığı için uygulanamamaktadır. Bunun neresi kayyumla ilişkilendirilebilir.

3- Banka borcu denilen şey EYT’li emekli personellerimizin ikramiyelerini mağdur olmadan peşinen alsınlar güle güle kullansınlar, mutlu bir emeklilik hayatına başlasınlar diye benden sonraki başkan vekilimiz döneminde mecburen kullanılan meblağdır.

4- Geriye kalmış 30 milyon…El insaf yani…30 yılda yapılamayacak hizmetleri 3 yıla sığdırmış, 2023 bütçesi yaklaşık 600 milyon olan bir belediye için bu denir mi? Urla Belediyesi son 3 yılda Türkiye’deki en performanslı, mali disiplini en iyi, bilançoları en güzel belediyelerden birisidir.

Çamur at izi kalsın politikası hiç yakışmıyor, yapılan hizmetlerin hepsi ortada ve bunlardan kıymetli Urlalı hemşerilerimiz faydalanıyor şu an. Güneş balçıkla sıvanmaz…İftira atmak hiç kimseye yakışmaz. Buna alet olmak hiç yakışmaz…

Açıklamamda eksik kalmış, Nisan 2024 güncel personel gideri tahakkuku 25 milyonu da kayyuma yazmışınız, söylenecek birşey yok artık!

Bu da URİT 2023 bilançosu. Hani nerede 33 milyonluk URİT borcu? Dedim ya o müflis batık şirketin borcu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL