Genel Siyaset

Görev değişikliği ilçede şaşkınlık yarattı

Haber Merkezi

Görev değişikliği ilçede şaşkınlık yarattı

Teşekkürler Murtaza Dayanç sen elinden geleni yaptın

Urla’da görev değişikliği oldu. Urla Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Murtaza Dayanç, Tokat ili Turhal ilçesi Kaymakamı olarak atandı. Yerine Diyarbakır Kulp Kaymakamı Mustafa Gözlet atandı.

Yerel seçimlere sayılı günler kala yapılan bu görev değişikliği ilçede şaşkınlık yarattı. İlçede devam eden birçok projenin akıbetinin ne olacağı merak konusu oldu. Dayanç; kıyı, yol, sahil, kamusal alan işgallerine karşı başlattığı başarılı çalışmalar ile işgal alanlarına müdahale edip vatandaşın kullanımına açması ile milletin gönlünde taht kurdu. Dayanç, bazı çevrelerce CHP’nin ve Urla siyasetinin duayeni Av. Bülent Baratalı’dan sonra devletin büyük desteğiyle Urla’ya yapılan en büyük kalkınma hareketinin mimarı olarak görülüyor.

Atama kararları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlandı.

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile vali yardımcısı, kaymakam, bakanlık merkez teşkilatında görevli olanlar ile hukuk müşavirlerinin yeni görev yerleri belirlendi.

 

Kulp Kaymakamlığı, Kaymakam Mustafa Gözlet

Kimdir

Mustafa GÖZLET 26/02/1986 tarihinde Denizli’nin Güney İlçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Denizli’de tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünü 2008 yılında tamamladıktan sonra Sanayi ve Ticaret Bakanlığı bünyesinde stajyer kontrolör olarak görev yaptı.

Kariyeri

22/11/2010 tarihinde 99. Dönem Muğla Kaymakam adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Sırasıyla Mersin’in Çamlıyayla, Isparta’nın Yenişarbademli ve Adana’nın Pozantı İlçelerinde Kaymakam vekilliği görevlerinde bulundu. İngiltere’de yurtdışı stajını tamamlayan Kaymakamımız, bu bir yıllık süre içerisinde Essex Üniversitesinde Politika alanında yüksek lisans yaptı. 99. Dönem Kaymakamlık Kursunu üstün başarılı olarak tamamlayarak, Yeşilhisar, Dikmen ve Sivaslı Kaymakamlıklarının ardından 07/08/2019 tarih ve 2019/268 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile İlçemiz Kaymakamlığına atanmış, 02.09.2019 tarihinde Kulp Kaymakamı olarak atandı. Kaymakam Gözlet, okul öncesi öğretmeni Elif GÖZLET ile evli olup 3 çocuk sahibidir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL