BELEDİYELER Genel Son Dakika Yaşam

GENÇLİK MÜJDE, URLA’YA GENÇLİK MERKEZİ GELİYOR 

Haber | Cenk Özen

GENÇLİK MÜJDE, URLA’YA GENÇLİK MERKEZİ GELİYOR 

GENÇLİK MÜJDE, URLA’YA GENÇLİK MERKEZİ GELİYOR

“Yaklaşık 30 milyon TL’lik yatırım”

-Yok, yok, herkese göre, spor, sanat ve bilim yuvası olacak!

ilçenin belki de sosyal projeler kapsamında en büyük eksikliklerinden birisi olan “Gençlik Merkezi Projesi” Gençlik ve Spor Îl Müdürlüğü tarafından ihale edildi.

Projesi tamamlanan ve 23 Mayıs’ta ihaleye çıkan Gençlik Merkezi Urla Stadyumu yanındaki 3302 ada 4 parselde yer alan Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Urla Belediyesi ortakĺığında olan boş arsaya ilçenin gereksinimlerine uygun, modern ve tam donanımlı bir şekilde inşa edilecek.

GENÇLİK MERKEZLERİ;

Gençlerin Atatürk ilkeleri doğrultusunda, ülkesine ve miletine yararlı, araştırıcı, yaratıcı, birleştirici, yeteneklerini geliştirmek ve toplumsal yaşama gönüllü olarak katılmalarını sağlamak; sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler çerçevesinde serbest zamanlarının ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda değerlendirilmesine fırsat vererek topluma aktif vatandaşlar olarak katılmalarını sağlayan ve gençleri zararlı alışkanıklardan korumaya yönelik çalışmaları yürüten kurumlardır.

Müjdeyi veren Ak Parti Urla ilçe Başkanı Ömer Tiryaki:

“Göreve geldiğimiz günden itibaren takibinde olduğumuz ilçede önemli bir eksik olarak gördüğümüz Gençlik Merkezi projesinin 23 Mayıs tarihin de ihaleye çiktığı ve tesisin en kısa süre de yapımına başlanacağını, tesisin aynı yıl içerisinde tamamlanarak hizmete açılacağını söyledi. Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü bünyesinde 81 ilde hizmet veren bu merkezler gençlerin serbest zamanlarını değerlendirmelerine yardımcı olmak, gençleri sosyal, kültürel, sanatsal, bilimsel ve sportif faaliyetlere yönlendirerek kişisel, sosyal ve ruhsal gelişimlerine büyük katkıda bulunuyor. Çocuklarımız bu tesis sayesinde spora ve etkinliklere yönlendirmemiz bu manada kötü alışkanlıklardan da korumaya vesile olacak. Çocuklarımıza her anlamda çok büyük faydası olacak bu projeye katkı sunan herkese teşekkür ederiz. Urla’mıza ve Urlalı Gençlerimize hayırlı uğurlu olmasını dilerim. Allah devletimize zeval vermesin”dedi.

 

Tamamen ücretsiz olarak vatandaşlara hizmet veren Gençlik Merkezlerinde bulunan faaliyetleri;

SPOR ATÖLYESİ

Voleybol, Basketbol, Taekwondo, Modern Okçuluk, Wushu, K1ck, Boks,Pilates, Yoga, Jimnastik, Bocce, Dart, Atletizm,Güreş,Step Aerobik, Zumba

SANAT ATÖLYESİ

Resim,Tel Kırma, Halk Oyunları, Seramik, Kanaviçe, Sanatsal Geri dönüşüm, Keçe Aksesuar, Punc İşi

AKADEMİ ATÖLYESİ

ilkokul Türkçe, ilkokul Matematik, ikokul Hayat Bilgisi, Okuma- Yazma,Ortaokul Türkçe, Ortaokul Matematik, Ortaokul Sosyal Bilgiler, Ortaokul Fen Bilimleri, Lise Edebiyat ,Lise Dil Bilgisi, Lise Matematik, Lise Tarih, Lise

Coğrafya, Lise Fizik, Lise Kimya, Lise Biyoloji

BİLİŞİM ATOLYESİ

Bilgisayar kullanımı, Robotik kodlama, E spor

DiL ATÖLYESİ

İngilizce, İşaret dili

MÜZİK ATÖLYESi

Gitar,Piyano,Koro,Ney,Keman, Bateri

KİŞİSEL GELİŞİM ATÖLYESi

Diksiyon, Risk Yönetimi, Kriz Yönetimi, Girişimcilik ,Etkili Sunum

Becerileri, Pazarlama iletişimi, Kurumsal İletişim, CV Hazırlama ve daha birçok dalda Urlalıların hizmetinde olacak.

Haber | Cenk ÖZEN

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL